Skocz do zawartości

Przeniesienie dużego akwarium.


Toom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z remontem muszę przenieść akwarium 350l, w co musze się zaopatrzyć żeby niczego nie spaprać i żeby wszystko w miarę łatwo poszło?

Mam tylko beczkę 100l, myślę że na rośliny i ryby wystarczy. Ale co z resztą?

Takie akwarium sporo waży, boję się je ściągać z szafki i tylko opcja przenoszenia razem z nią wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akwarium jest lekkie, dajcie spokój...
Wodę spuszczasz do baniaków czy nawet wanny (wazne by ją wyparzyc by nie było detergentów), baniak ściągasz z szafki i kładziesz obok na kocu/ dywanie.

Szafka w ręce, przenosisz ją na docelowe miejsce, a potem baniak na niej kładziesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akwarium jest lekkie, dajcie spokój...

Pley koledze chodzi pewnie o to, żeby nie ruszać podłoża, więc ani lekkie akwa już nie będzie, ani bezpieczne przenoszenie samego akwa z podłożem też nie jest.

 

Toom przenieś to akwa na szafce, bierz konkretnego kolegę i dacie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosiłem akwarium 300l i lekkie to ono nie było... Wszystko zależy od tego gdzie chcesz je przenieść , jeżeli do innego pomieszczenia na tym samym poziomie to po spuszczeniu wody w czterech razem z szafką jakoś przeniesiesz. Ale opcja przenoszenia na inny poziom po schodach itp moim zdaniem nie wchodzi w grę, nie ryzykował bym. Ja osobiście poświęciłem troche czasu i przenosiłem wszystko osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...