Jump to content
LuraosPL

A Wy jak wyglądaliście jak kupiliście pierwszą rybkę?

Recommended Posts

A Wy? Jak wyglądaliście jak kupiliście pierwszą rybkę? :)

MlodyAkwarysta.png

Edited by LuraosPL

Miałem wtedy na sobie spodnie, koszulke i chyba dwa buty. ;)

Chyba byłem w podobnym wieku i równie mocno się cieszyłem. Gorzej rybki, które wylądowały w słoiku bez filtra, za to ze sztucznymi roślinami. Na szczęście dla rybek szybko zakumałem, że czegoś im jednak brakowało i następnego dnia zaniosłem je do szkolnego akwarium. Były to głębokie lata przedinternetowe, ehhh... :roll:

Hmm, byłam mała, piegowata i szczęśliwa tak samo jak dzieciak ze zdjęcia ;p

Swoją pierwszą rybkę dostałam od koleżanki na urodziny. Był to złoty welon, oczywiście trzymałam go w kuli... Nazywał się "Napoleon" :roll:

Pożył kilka ładnych lat do czasu aż postanowiłam dokupić mu towarzystwo i wpuściłam drugiego, łaciatego welona prosto ze sklepu (doczekałam się nawet ikry ;p). Niestety przytargał ze sobą jakieś choróbsko i skrócił tym samym męki zarówno swoje jak i Napoleona.

Przeczytałam wtedy swoją pierwszą książkę dotyczącą chorób ryb akwariowych :lol:

Ja na szczęście rozpocząłem bez ofiar :) Pierwsze akwarium kupiłem już drugiego dnia od zaplanowania jego kupna. W szkole koleżanka wspomiała coś o tym, że ma akwarium, ja wróciłem ze szkoły poszedłem do mamy i mówię "Mama. Jedziemy po akwarium" Reakcja mamy była nieoceniona. Mama jak to mama kazała przespać mi się z tym pomysłem co też zrobiłem. Następnego dnia nakręcony całą sprawą po powrocie ze szkoły zmierzyłem długość i szerokość szafeczki jaką miałem w pokoju i znowu poszedłem do mamy i powiedziałem "Mama. Jedziemy po akwarium" i tak też zrobiliśmy. Jedynym warunkiem było to, że musiałem je kupić za swoje własne ciężko wyłudzone pieniądze. Na szczęście trafiłem na sprzedawcę który nie chciał sprzedać mi 500 gupików do 5 litrów i w sklepie wyjaśnił mi wszystko co i jak. Zaoferował mi 45 litrów i pare roślinek. Kiedy zapytałem o rybki powiedział, że na rybki przyjdzie czas i żebym przyszedł po nie za 2 tygodnie. To były najdłuższe 2 tygodnie w moim życiu :). Akwarium to bez większych zmian miałem około 2 lata i trzymało się świetnie.

To powiedzcie jaką rybę kupił ten chłopiec? :roll::D

Edited by Toom

W Petco to na pewno chorą (tam zwykle innych nie mają).

Pierwszej rybki nie pamiętam, akwa były w domu odkąd sięgam pamięcią, ale od dziecka akwaria mnie wciągały, potrafiłem w młodości siedzieć godzinami w zoologicznych i u prywatnych hodowców wpatrzony w zbiorniki, a wyglądałem przy tym pewnie tak, jak ten gościu z telewizora ;)

20120805130956.jpg

A ja dostałam pierwszą rybkę na urodziny, był to welon przywieziony w słoiku po ogórkach. Oczywiście nazwałam go Peper. Żył ogólnie długo w akwarium 20l z filtrem :shock:  Do czasu aż filtr nie miał przebicia i Peper został popieszczony prądem, ja przy okazji też jak próbowałam go szturchnąć i zobaczyć co mu jest.

Ja tam nie pamiętam swojej miny dokładnie, pewnie była ucieszona :D ale wiem, że kupiłem wtedy " akwarium " o poj. 10 litrów, dwa mieczyki, dwie molinezje i dwa neony innesa, filtr, grzałkę, sztuczna roślina, kolorowy żwirek...