Skocz do zawartości

A Wy jak wyglądaliście jak kupiliście pierwszą rybkę?


LuraosPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba byłem w podobnym wieku i równie mocno się cieszyłem. Gorzej rybki, które wylądowały w słoiku bez filtra, za to ze sztucznymi roślinami. Na szczęście dla rybek szybko zakumałem, że czegoś im jednak brakowało i następnego dnia zaniosłem je do szkolnego akwarium. Były to głębokie lata przedinternetowe, ehhh... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, byłam mała, piegowata i szczęśliwa tak samo jak dzieciak ze zdjęcia ;p

Swoją pierwszą rybkę dostałam od koleżanki na urodziny. Był to złoty welon, oczywiście trzymałam go w kuli... Nazywał się "Napoleon" :roll:

Pożył kilka ładnych lat do czasu aż postanowiłam dokupić mu towarzystwo i wpuściłam drugiego, łaciatego welona prosto ze sklepu (doczekałam się nawet ikry ;p). Niestety przytargał ze sobą jakieś choróbsko i skrócił tym samym męki zarówno swoje jak i Napoleona.

Przeczytałam wtedy swoją pierwszą książkę dotyczącą chorób ryb akwariowych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście rozpocząłem bez ofiar :) Pierwsze akwarium kupiłem już drugiego dnia od zaplanowania jego kupna. W szkole koleżanka wspomiała coś o tym, że ma akwarium, ja wróciłem ze szkoły poszedłem do mamy i mówię "Mama. Jedziemy po akwarium" Reakcja mamy była nieoceniona. Mama jak to mama kazała przespać mi się z tym pomysłem co też zrobiłem. Następnego dnia nakręcony całą sprawą po powrocie ze szkoły zmierzyłem długość i szerokość szafeczki jaką miałem w pokoju i znowu poszedłem do mamy i powiedziałem "Mama. Jedziemy po akwarium" i tak też zrobiliśmy. Jedynym warunkiem było to, że musiałem je kupić za swoje własne ciężko wyłudzone pieniądze. Na szczęście trafiłem na sprzedawcę który nie chciał sprzedać mi 500 gupików do 5 litrów i w sklepie wyjaśnił mi wszystko co i jak. Zaoferował mi 45 litrów i pare roślinek. Kiedy zapytałem o rybki powiedział, że na rybki przyjdzie czas i żebym przyszedł po nie za 2 tygodnie. To były najdłuższe 2 tygodnie w moim życiu :). Akwarium to bez większych zmian miałem około 2 lata i trzymało się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej rybki nie pamiętam, akwa były w domu odkąd sięgam pamięcią, ale od dziecka akwaria mnie wciągały, potrafiłem w młodości siedzieć godzinami w zoologicznych i u prywatnych hodowców wpatrzony w zbiorniki, a wyglądałem przy tym pewnie tak, jak ten gościu z telewizora ;)

 

20120805130956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałam pierwszą rybkę na urodziny, był to welon przywieziony w słoiku po ogórkach. Oczywiście nazwałam go Peper. Żył ogólnie długo w akwarium 20l z filtrem :shock:  Do czasu aż filtr nie miał przebicia i Peper został popieszczony prądem, ja przy okazji też jak próbowałam go szturchnąć i zobaczyć co mu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...