Skocz do zawartości

Kupno soli i testów


tarantule.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam zabawę z akwa i mam kilka pytań odnośnie stosowania soli.

Muszę kupić testy i sole to normalne.Testy muszą być wszystkie nie chcę ładować kasy ,a potem będzie leżeć bezużytecznie 

http://allegro.pl/zoolek-aquaset-1-gh-kh-no3-nh3-ph-no2-po4-9-testow-i3582953862.html

takie testy mogą być czy kupować osobno? n03,po4,fe,ph,gh,kh

 

Co do soli znalazłem w artykule ,że muszę się zaopatrzyć w takie>

k2so4

kno3

kh2po4

mgso4x7h2o

 

Jak podawać sole codziennie? czy np.k2so4 poniedziałek,wtorek kno3 itp? sobota podmiana 20%

 

Moje akwarium dopiero startuje więc się pytam na przód w co się mam zaopatrzyć,obsadziłem cały baniak 112l

włączyłem grzałkę,filtr,napowietrzacz,bimbrownia w dzień na noc wyłączam tak samo z oświetleniem,po 2 tygodniach wpuszczę rybki od kiedy powinienem stosować sole po wpuszczeniu rybek? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sole codziennie, w dzień podmiany też.

Przed podmianą testy, po testach będziesz widział jakie wprowadzić korekty (czego lać więcej a czego mniej).

Wyłącz napowietrzacz, do natlenienia akwarium wystarczy sam ruch tafli wody od filtra, wybija on Ci CO2 z wody.

Potas i CO2 od początku, świecenie zaczynasz od 6 h i zwiększasz co pół h, żeby dojść do max 10 h.

Reszta makro po testach jak będziesz miał braki.

Mikro po 3 tygodniach, miesiącu lub jak zuważysz braki, łodygowce najczęściej wypuszczają dodatkowe korzenie w toni wodnej.

Ryby wpuść jak testy na NO2 i NH3/NH4 będą wynosiły zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapet

pobrałem kalkulator

wpisałem zobacz jak na foto

wsypałem k2so4 do butli dolałem h2o 

dawkę ustawiłem na 10 ml

 

Testy mam na razie paskowe ze starego akwa szkoda kasy i nerwów do tych testów>/

kropelkowe muszę kupić 

n03 20-40

no2 0,5-1,00

gh 8-17

kh 7-10

ph 6,8-7,2

 

akwarium założone wczoraj na wieczór 

post-7526-0-69583000-1380978294_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez testu na PO4 nawożenie chociaż fizycznie możliwe, jest pozbawione sensu. Przy takim NO3 (załóżmy że 20mg/l) powinieneś mieć PO4 2mg/l. Ale nie wiesz ile jest go w wodzie. Może jest go tylko 0,2 mg/l. Wtedy szybko doczekasz się zielenic.

 

Oczywiście potas można podawać bez w/w testów.

Edytowane przez blacksubmarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...