Jump to content
Sign in to follow this  
olafnowitzki

Cabomba nie rośnie

Recommended Posts

Witam, mam problem z roślinami a dokładnie z cabombą, od kiedy mam więcej światła bo ok 0,9W/L roślina przestała rosnąć. Kiedyś gdy było tylko 15W w 60L akwa rosliny może nie rośły jak szalone ale powolutku sobie rosły,

Mam bimbrownie, oraz mikro i makroelementy, mimo to rosliny stoją, caboma ma cały czas złożone te swoje pędy, po zapaleniu powinna się rozłożyć. Testów żadnych nie robiłem także wiem że ciężko pewnie będzie Wam wymyślić co jest przyczyną ale może jest coś o czym zapomnialem.

post-18097-0-44808300-1380728998_thumb.jpg

post-18097-0-71769700-1380729005_thumb.jpg

Z góry dzięki za odp

Przy tym świetle konieczne jest C02 z butli, bimbrownia nie wystarczy do zaspokojenia potrzeb roślin na budulec-głównie właśnie węgiel-CO2 ;)

Edited by Sławek121

Może węgla brakuje ?

Co taka mętna woda?

Zmniejsz światło,.

Potwierdzam brak CO2, mialem to samo, bimber był, i schła, zacząłem do bimbru dawać jeszcze w płynie to odrazu zaczęła rośnąć

Ok, mam też co2 w płynie ale nie dodawałem, dolałem już, jutro też naleje, odejme narazie 15W i zobaczymy co będzie.

A jak poprostu skróce czas naświetlania np z 10 godzin do 8 to też będzie ok czy raczej lepiej świecić 10 ale z mnjiejszą intensywnością?

Mapet

Edited by Mapet

Jest troche lepiej, myśle że powoli się będzie poprawiać. Ale i tak dziwne jest to dla mnie że rośliny są ładne, bąblują a nie rosną

Jak narazie wszystko stoi w miejscu, cabomba troszke rozłożyła listki, po podmianie wody i dolaniu nawozów (planta gainer classic i macro red) tylko glony zaatakowały. Bimber zrobiłem nowy, także działa pełną parą, węgiel w płynie tez leje x 3.

Macie jeszcze jakieś pomysły co może być nie tak?

a parametry ?

A regulamin? Mapet

Edited by Mapet
Regulamin 6.1.