Jump to content
Sign in to follow this  
wisniak165

Ile wody demineralizowanej do obniżenia kh i ph?

Recommended Posts

Witam ;) To na początek obsada i parametry:

Obsada: gupiki, mieczyki, molinezje, zbrojniki niebieskie, piskorek Kuhla, Danio, kiryski.

Parametry:

ph - 8

kh - 14

gh - 19

Akwarium ma 112l, była w nim muszla, wyjąłem ok tydzień temu. Wodę w kranie mam ph 7,2. Ile mam dolać wody demineralizowanej albo aquacidu żeby obniżyć kh i ph?

Nie wiem czy to ma znaczenie ale napowietrzanie jest prawie na maksa.

Gdy napowietrzasz wodę wytrącasz co2 z wody dzięki temu podwyższasz poziom pH. Woda demineralizowana nie obniża poziomu pH tylko GH i KH. I jest czysta.

Czyli wody mam nie napowietrzać wgl czy tylko minimalnie? Rybki się nie poduszą?

Ok, w takim razie mam obniżyć kh i gh, czy jest ok? I mam aquacid.. Ilę go wlać żeby nie przesadzić? bo wiem że nie można gwałtownie obniżać ph

Nie napowietrzaj, masz taką obsadę, która obejdzie się bez napowietrzacza. Deminerakla ma zerowe parametry KH iGH, tak więc zależy ile jest Ci potrzebne tyle lejesz. Tej chemii to lej wg zaleceń producenta.

Okey dzięki ;) Powiedzcie mi jeszcze o ile mogę obniżać ph? Żeby nie było gwałtownego spadku?

Zniżaj po 0,5 stopnia dziennie, tylko nie na raz, a po trochu.

Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz sie z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this