Jump to content
Sign in to follow this  
lukas123

kożuch bakteryjny

Recommended Posts

Witam od kilku tygodni zmagam się z kożuchem bakteryjnym, zrobiłem własnej roboty skimmer ale nadal kożuch się utrzymuje i na dodatek w rogach akwarium pojawiła się taka dziwna piana. Robię podmianki 30% co tydzień. I mam takie małe pytanie czy ktoś z was używał takiego skimmera i czy jest on wart tej ceny 

http://allegro.pl/eheim-skim-350-odmulacz-powierzchni-wody-skimmer-i3581146074.html

Witaj ,tak polecam tego eheima, mam go 450 litrowym baniaku  ,pracuje na najniższej przepustowości i jest czyściutka powierzchnia

A jak ten Hagen Fluval będzie sprawował się pod pokrywą?

Zależy jakiej wysokości akwarium.
Ja w zbiorniku o wysokości 30cm musiałem wycinać otworek na regulację.

Używam Eheima Skim 350 od jakichś 2 miesięcy. Jest włączany dwa razy na dobę, po dwie godziny. Nie pamiętam już co to znaczy zanieczyszczona powierzchnia wody - jej powierzchnia od spodu wygląda teraz jak rtęć. Nie ma też problemu z obniżaniem poziomu wody i zasysaniem powietrza do filtra. Zdecydowanie polecam.

Polecam również skimmer od Fluvala. Przy porywie musisz wyciąć dziurkę na drążek od regulacji i podłączyć skimmer najlepiej do kubełka. 

Skimmer skimmerem, ale dlaczego masz ten kożuch i pianę? Jakaś martwa materia organiczna nie rozkłada Ci się przypadkiem w zakamarkach akwarium?

U mnie błona na tafli pojawia się po grzebaniu w podłożu, lub jak coś padnie - ostatnio po Ampularii. Zastanów się nad przyczynami kożucha i piany. 

Równie dobrze kożuch może się tworzyć od pokarmu.
Jest mnóstwo przyczyn powstawania.

Hmmm, u mnie kożuch powstawał tylko i wyłącznie z tego co w powietrzu <kurz itp.>.

Równie dobrze kożuch może się tworzyć od pokarmu.

Jest mnóstwo przyczyn powstawania.

Czym jest pokarm? Martwą materią organiczną. Przyczyna kożucha jest zawsze ta sama: nadmiar materii organicznej w wodzie. O ile coś nie spadło z nieba na taflę.

Witam dzisiaj zamontowałem skimmer fluvala, i po godzinie tafla wody kryształ. Musiałem jedynie wyciąć w pokrywie mały otwór na drążek od regulacji. Dzięki za porady  :)

S'Sayan: Temat uważam za zakończony, zamykam. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this