Jump to content
Sign in to follow this  
Nikodem

Nowa ustawa

Recommended Posts

Witam, dziś w Panoramie usłyszałem o nowej ustawie, nie wiem czy już ona jest, czy ma być, czy może będzie. Ustawa jest o trzymaniu zwierząt. Dokładniej że np. psy jak mają klatki to muszą mieć tam jakiś minimalny metraż itd. I później powiedzieli że tak samo ma być o rybach trzymanych w akwariach. 

Jak później wstawią panoramę w internet to obejrzę jeszcze raz, bo do końca nie dosłyszałem.

Znalazłem też coś takiego, tylko że sprzed paru lat, czy to jest aktualne, czy ktoś płaci:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/446590,hodujesz_rybki_a_podatek_zaplaciles.html

Co do tego linku to masz tutaj wszystko wyjaśnione :

" Każdy, kto prowadzi działalność hodowlaną ryb akwariowych w akwariach o pojemności większej niż 700 litrów "

Czyli mnie jako osoba która posiada akwarium o pojemności nawet 3 tysiące litrów ( taki przykład ) nie podlega opodatkowanie bo nie prowadzę żadnej działalności .

PS. czekam na film z tą Panoramą.

W której to jest minucie?

Edit: Ok znalazłem :) Od około 3min się zaczyna.

Edited by LuraosPL

Oby to zmieniło podejście ludzi do ryb. Może w końcu znikną z handlu duże zbrojniki (L. pardalis, G. gibbiceps), Sumy rekinie, Sumy czerwonoogonowe czy Arapaimy, Arowany.

Ewentualna ustawa nic nie zmieni. Nawet policja nie będzie mogła skontrolować jakiej masz pojemności akwarium. To można zmienić tylko przez uświadamienie i zmianę mentalności.

Nawet psy nie skorzystają, bo zamiast na kilkumetrowej uwięzi (łańcuchu) będą siedziały w małej klatce.

Wiadomo, że policja nie będzie wpadać nikomu w nocy do domu i szukać welonów w kuli albo psa na łańcuchu...

Ale może dzięki takim zmianom przynajmniej bardziej ostrożne osoby zaczną czytać o wymaganiach zwierząt przed ich zakupem.

I wreszcie coś trochę zmotywuje choć część ludzi do należytego zadbania o podopiecznych.