Skocz do zawartości

Nowa ustawa


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś w Panoramie usłyszałem o nowej ustawie, nie wiem czy już ona jest, czy ma być, czy może będzie. Ustawa jest o trzymaniu zwierząt. Dokładniej że np. psy jak mają klatki to muszą mieć tam jakiś minimalny metraż itd. I później powiedzieli że tak samo ma być o rybach trzymanych w akwariach. 

Jak później wstawią panoramę w internet to obejrzę jeszcze raz, bo do końca nie dosłyszałem.

Znalazłem też coś takiego, tylko że sprzed paru lat, czy to jest aktualne, czy ktoś płaci:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/446590,hodujesz_rybki_a_podatek_zaplaciles.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego linku to masz tutaj wszystko wyjaśnione :

" Każdy, kto prowadzi działalność hodowlaną ryb akwariowych w akwariach o pojemności większej niż 700 litrów "

 

Czyli mnie jako osoba która posiada akwarium o pojemności nawet 3 tysiące litrów ( taki przykład ) nie podlega opodatkowanie bo nie prowadzę żadnej działalności .

 

PS. czekam na film z tą Panoramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualna ustawa nic nie zmieni. Nawet policja nie będzie mogła skontrolować jakiej masz pojemności akwarium. To można zmienić tylko przez uświadamienie i zmianę mentalności.

Nawet psy nie skorzystają, bo zamiast na kilkumetrowej uwięzi (łańcuchu) będą siedziały w małej klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że policja nie będzie wpadać nikomu w nocy do domu i szukać welonów w kuli albo psa na łańcuchu...

Ale może dzięki takim zmianom przynajmniej bardziej ostrożne osoby zaczną czytać o wymaganiach zwierząt przed ich zakupem.

I wreszcie coś trochę zmotywuje choć część ludzi do należytego zadbania o podopiecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...