Skocz do zawartości

Akwarium 120l ryby + krewetki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem i zmontuję jeszcze raz akwa mam kilka pytań bo się troszkę pozmieniało>)

 

Chciałbym trzymać krewetki z rybkami ale jakimi?

 

Jakie podłoże żwirek ale jaki ? ile kupić tego żwirku do akwa czy można mieszać substrat ze żwirkiem da coś to ? Jaki żwirek polecacie bo ten substrat strasznie drogo wychodzi chyba że pomieszać substrat ze zwirem

 

filtr posiadam aquael 200 kaskadę może być na razie 

 

jak zacząść wogóle zabawe kupić żwirek umyć,sparzyć? 

potem władować do akwa zalać akwarium kranówom i czekać 2 dni potem obsadzić zbiornik roślinkami,a za 2 tygodnie wpuścić rybki?

 

Jak z podmianami wody ?   co ile i ile podmieniać?

 

 

Regulamin 6.1 .

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie. Żwirek najlepiej kup drobniutki, koniecznie nie zmieniający parametrów wody o granulacji 0,8-1,2mm. Wypłucz go, daj do akwarium, posadź rośliny i zalej. Akwarium powinno odstać te 2 tygodnie zanim wpuścisz tam cokolwiek z włączonym całym niezbędnym sprzętem. Musi dojrzeć. Po 2 tygodniach możesz wpuścić krewetki. Do nich jak chcesz koniecznie ryby to może być ładna ławica np. rozbory galaxy. Poczytaj o tym jak założyć akwarium.

 

A wlot filtra musisz zabezpieczyć prefiltrem, bo w przyszłości będzie Ci wciągał małe krewetki.

 

Wody ogólnie podmiania się 20-30% zawsze odstałej ten 1 dzień i w przypadku krewetek wlana do odstania musi być "ZIMNA" nigdy nie lej ciepłej. Podmiany co te tydzień możesz robić przy takim litrażu. Ale najpierw musisz dać mu dojrzeć.

Edytowane przez pinakolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile mogę trzymać krewetek i rybek, może podasz jeszcze jakieś inne rybki do kompletu ? .
Krewetki będą red cherry .


Ten
http://allegro.pl/czarny-piasek-bazaltowy-naturalne-podloze-i3516234648.html
czy

http://allegro.pl/podloze-naturalny-filtr-czarna-lawa-wulkaniczna3-6-i3577633982.html

takie podłoże może być? 

 

 

Za usuwanie ostrzeżeń też jest kara :). Proszę się dostosować do regulaminu  . Gagatek :-x Niezły z ciebie gagatek

Edytowane przez tarantule.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...