Jump to content

Recommended Posts

Witam mam problem mianowicie kupiłem akwarium (112l) mam go już 4 dni kupiłem rybki ale jedna sprawa wciąż mnie denerwuje. Mam mętną wodę nie wiem czemu nie mogę dojrzeć nawet końca akwarium czy to normalne a może muszę kupić jakiś środek do przeczyszczania wody proszę o pomoc.

Ojoj, przyznaję sie bez bicia do "popełnienia" zgrozy wpuszczenia rybek do niedojrzałego akwarium :-/ żwirek był przemyty n razy, do czystej wody, korzeń przeniesiony z innego akwarium, umyty, filtr wewnętrzny z napowietrzaniem nowy. Woda zrobiła się mętna, białawo opalizująca. Pytanie brzmi, skoro szkoda już się dokonała, co teraz??? Rybek nie mam za bardzo gdzie przenieść, więc co robić? Akwarium ma 45 l, rybek jest 11, gupiki, mieczyki, neony, fantom i glonojad, dwie roślinki sztuczne, jedna żywa.

Wydaje mi sie ze masz troche duzo tych rybek jak na takie akwa! Wyrzuc napewno sztuczne rosliny poniewaz np. moga one kaleczyc ryby! Moze sprzedaj te rybki bo naprawde szkoda ich...

(...) Rybek nie mam za bardzo gdzie przenieść, więc co robić? Akwarium ma 45 l, rybek jest 11, gupiki, mieczyki, neony, fantom i glonojad, dwie roślinki sztuczne, jedna żywa.

Roślinki sztuczne do wywalenia!! Zamist nich sobie daj kokosa i inne żywe roslinki.

Taka zupka rybna: Mieczyki - odpadają za małe akwa

Neony - powinno być 65l, ale może tak jakoś...

Glonojad - na 100% odpada za małe akwa

Fantom(?)

Gupiki jak najbardziej, ale pamiętaj że w haremie.

Daj sobie jakieś kiryski spiżowe, ampularię.

Co do tych sztucznych roślinek to już tak nie przesadzajcie. Wcale nie kaleczą ryb. Ja mam same sztuczne rośliny i już tak ze 6 lat będzie i nic nigdy żadna rybka nie została pokaleczona. Mają oczy i nie obijają się o te rośliny.

Co do tych sztucznych roślinek to już tak nie przesadzajcie. Wcale nie kaleczą ryb. Ja mam same sztuczne rośliny i już tak ze 6 lat będzie i nic nigdy żadna rybka nie została pokaleczona. Mają oczy i nie obijają się o te rośliny.

OMG! Ucz tak dalej tych nowych użytkowników, to że jesteś nienaturalna i dajesz żyć rybką w plastikowym świecie to Twoja sprawa, ale w naturze takie roślinki raczej nie występują, a akwarystyka zajmuje się tym, aby rybom zapewnić jak najbardziej porównywalne warunki do tych naturalnych!

Dzięki za odzew, choć trochę nie na temat. Reasumując, mam wykopać większość rybek i kupić inne, roślinki też wykopać, a najlepiej sprawić sobie wieksze akwarium :D

Mieliśmy już kiedyś podobnych gabarytów akwarium, i mieczyki, gupiki i glonojad jakoś w nim bezproblemowo funkcjonowały, bez filtra, z napowietrzaniem przez kostkę i okazjonalnie włączaną grzałką.

A co do sztucznych roślinek, to nie są to jakieś drapaki, bez wody są wiotkie jak żywe rośliny, więc nie bardzo sobie wyobrażam jak ryby mialyby się o nie pokaleczyć

Dzięki za odzew, choć trochę nie na temat. Reasumując, mam wykopać większość rybek i kupić inne, roślinki też wykopać, a najlepiej sprawić sobie wieksze akwarium :D

Mieliśmy już kiedyś podobnych gabarytów akwarium, i mieczyki, gupiki i glonojad jakoś w nim bezproblemowo funkcjonowały, bez filtra, z napowietrzaniem przez kostkę i okazjonalnie włączaną grzałką.

A co do sztucznych roślinek, to nie są to jakieś drapaki, bez wody są wiotkie jak żywe rośliny, więc nie bardzo sobie wyobrażam jak ryby mialyby się o nie pokaleczyć

Jak filtr pracuje nie jest potrzebny napowietrzacz (filtr powoduje ruch wody dzięki czemu się sama napowietrza),moja grzałka też nie jest włączona (temp.pokojowa jest ok.),teraźniejsze rośliny sztuczne są już robione z takich materiałów że są jak żywe tylko z tą różnicą,że sztuczne nie przetwarzają szkodliwych substancji tj.NO2.Fe,Po4..etz. i nie wytwarzają też tlenu i nie napowietrzają wody.Nadmiar rybek(przerybienie) powoduje więcej substancji szkodliwych (amoniak,azotyny,azotany) co za tym idzie pojawienie się glonów i ich szybszy wzrost.Wybór co do ilości ryb jak i zastosowania żywych roślin należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...