Skocz do zawartości

Co to za roślinka ?


Pauline
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, za pomocą wujka google usiłuję znaleźć informację o tych dwórz gatunkach, jednak bezskutecznie. Więc bardzo bym prosiła o identyfikację.

Drugie pytanie: w akwarium roślinki bardzo szybko się rozmnażają, są zielone i ogolnie bardzo ładne, w oczku wodnym natomiast zbrązowiały totalnie (mimo, że sprzedawca w zoologicznym sprzedał jako roślinki do oczka) Czy te rośliny nadają się do oczka wodnego ?  może złapała je jakaś choroba ? lub przeszkadza zbyt mocne słonce?

 

1 roślinka: Byla w oczku wodnym - http://img401.imageshack.us/img401/741/ird7.jpg

post-17157-0-74626100-1380362855_thumb.jpg

2 roślinka:

z oczka - http://imageshack.us/photo/my-images/823/7phk.jpg/

post-17157-0-43496300-1380362923_thumb.jpg

 

z akwarium  - http://imageshack.us/photo/my-images/833/d5zw.jpg/

post-17157-0-64977000-1380363092_thumb.jpg

 

 

Zły dział. Przenoszę. Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej roślinki to nie mam pojęcia. Daje rade w rzekach, ale nie w tym klimacie... Czy widziałaś w Polsce pistie ? Bo ja nie...

 

Meszkam w chorwacji. Wrzucilam ją do oczka w czerwcu, przez cale lato utrzymywała się temperatura ponad 30 st, obydwie roslinki pusciły parę listków, jednak wszystkie są żółte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza faktycznie wygląda na hiacynt, dziękuję za identyfikację, na trzecim zdjęciu faktycznie uchwyciłam kawałek limnobium.

 

Jednak mógłby mi ktoś odpowiedzieć dlaczego żadna z tych roślin nie daje rady w oczku wodnym, Roślinki wrzuciłam do oczka przy upałach dochodzących do 40 st i zbrązowiały po kilku dniach. Szukam roslinki ktora mogłaby pokryć chociaż częsciowo oczko, ze wględu na szybko rozwijające się w nim glony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice maja w oczku lilie wodne i ładnie rosną.

Mimo, że pistia rosnie w otwartch wodach to jednak ta co wrzucasz jest wychodowana w innych warunkach i pewnie dlatego pada.

Pewnie jakbyś miała te rośliny przyzwyczajone do warunków panujacych w oczku wodnym rosły by bez problemu.

Np. z takiego źródła ;)

http://www.youtube.com/watch?v=kNxcN2jJ08Y

 

To trochę tak jak z roślinami pochodzacymi z hodowli emersyjnych, które nie zawsze przyjmuja się w baniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałaś że była w oczku w dużym upale, niestety te rośliny wystawione na mocne słońce po prostu marnieją. Lubią zacienione oczka.

 

"Hiacynt wodny Pochodzi z tropikalnej Ameryki (Amazonii), ale rozprzestrzeniony został w tropikach i ciepłych rejonach wszystkich kontynentów. Potrzebuje przede wszystkim wody i dużo słońca,wtedy szybko się rozrasta."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale to są rośliny hodowane pewnie już w innych warunkach niż w środowisku naturalnym przez hodowców. Oczywiście mogę się mylić. U mojej znajomej, gdy była na słońcu marniała, natomiast znalazła sobie kąt lekko zacieniony i tam rosła. Kupiła ją w maju i do teraz roślina nie wypuściła ani jednego kwiata.

Edytowane przez pinakolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale to są rośliny hodowane pewnie już w innych warunkach niż w środowisku naturalnym przez hodowców. Oczywiście mogę się mylić. U mojej znajomej, gdy była na słońcu marniała, natomiast znalazła sobie kąt lekko zacieniony i tam rosła. Kupiła ją w maju i do teraz roślina nie wypuściła ani jednego kwiata.

Niestety u mnie w oczku nie ma miejsca gdzie jest non stop cien, nie chodzi mi o to, żeby wypuscila kwiaty, lecz zeby się rozmnożyła i sama zrobiła cień oczku. swoją roslinkę kupilam pod koniec wiosny i od tamtej pory walczy, ale wypuscila zaledwie kilka nowych listków ktore roznież zbrązowiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...