Jump to content
Gurami złoty

Jak przygotować się do tarła Zbrojnika Niebieskiego

Recommended Posts

Chodzi o to że ostatnio samiec z samicą zaczęli się boksować, gdyż poczuli tak_zwany ,,zew natury'' i dojdzie do rozrodu, ale nie_wiem jak odpowiednio przygotować się do przyjścia na świat młodych rybek. Pomóżcie.

Nie mogę wstawić foty.

Obsada to:

Pielęgnica Ramireza

Złota Rybka

Gurami złote

Te dwa Glonojady-samiec i samica

Roślina to Ludwigia Repens Rubin

Masz jakąś grotę dla zbrojników, przydała by się. Jeśli chcesz je odchować to  i dodatkowe akwa by się przydało. Gdzie najczęściej siedzi samiec? Tam prawdopodobnie będzie ikra. Ewentualnie łupina kokosa. W ogólnym jak zarośnięte to pare może przeżyje.

Obserwuję ten temat u siebie w akwa maluchy mają już dwa tygodnie odkąd się odważyły wyjść z kokosa. Niektóre śmigają po akwa, ale szukają kryjówek, niektóre nadal siedzą w kokosie i tylko nocą wychodzą coś zjeść. Samiec już ich nie pilnuje. Kilka padło ofiarą innych rybek.

Mi jak się dotarły to teraz co 2-3 miesiące mam nowe... poprzednie były zjedzone ale teraz odłowiłam jak już zaczęły śmigać po akwa :-)

Bez sprawdzania parametrów itd itp ;-)

U mnie jest tarło co 3-4 tygodnie i nic nie odławiam, bo po co, chociaż nie miałbym problemu z ich sprzedażą. Zawsze coś przeżyje to 30-40%. 

Ja na twoim miejscu nic bym nie robił tylko czekał. Ja mam grotę ustawioną tak żeby moje dziecko mogło obserwować rozwój ikry i maluchów.

Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz sie z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Guest
This topic is now closed to further replies.