Skocz do zawartości

[112] Ogólniak oparty na LT


Erathar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy jest zbyt mało syfu i generalnego bajzu? Wydaje mi się, że idzie w dobrą stronę ale powinienem mocniej zagracić dno.

 

Zdecydowanie zagrać dno, liście dębu, buku czy olchy jak najbardziej wskazane. I wrzuć kupę patyków będzie ładny bajzel.

Co do łupin orzecha to mam mieszane uczucia, raczej nie podobają mi się a dodatkowo posiadają ostre krawędzie przy powstające przy łupaniu. Zastanawiam się czy nie poranią one ryb przekopujących dno? Co do samych właściwości wpływających na wodę to doczytałem się, że zakwaszają i barwią wodę nieznacznie, dopiero w procesie gotowania widać wyraźny kolor herbaty, więcej akwarystów stosuje łupiny w filtrze biologicznym jako wkład ze względu na swoją porowatą strukturę są podobno doskonałym siedliskiem dla bakterii. Osobiście wolę jednak szyszki olchy ale to oczywiście kwestia gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie zagrać dno, liście dębu, buku czy olchy jak najbardziej wskazane. I wrzuć kupę patyków będzie ładny bajzel.

 

Pierwsza rzecz do zrobienia to wymiana filtra na kubeł. Po zwolnieniu miejsca pomyślę o zmianach jeśli chodzi o dorzucenie patyków (mam stanie gałęzie wierzby, w sumie akurat).

 

Jak muszle w Tanganice, tylko że tutaj jest BW. Zostawiasz tak na stałe?

 

Odniosłem podobne wrażenie jak wrzuciłem, mi się nawet podoba, ryby też bardzo chętnie pośród nich skubią. Nie widzę przeciwwskazań co do pozostawienia. Jeśli chodzi o chemię wody to nie wrzucałem orzechów z jej powodu. Jeśli coś tam kwasu i garbników dodadzą to fajnie, ale chodziło raczej o stworzenie z nich i rozpadających się liści w miarę naturalnie wyglądającego dna.

 

Przy okazji pytanie o obsadę, zakładając że chciałbym ją zmienić. Warunki w akwarium to PH - 6,1, GH i KH niemierzalne, temperatura 22 stopnie i wyższa (22 to minimum ze względu na utrzymywaną temperaturę pomieszczenia). Wystrój jak widać. Tak naprawdę mógłbym wywalić pozostałe rośliny i w ich miejsce wstawić korzenie i do akwarium wpuścić niewielkie pielęgniczki w ramach pary/haremu. Pytanie tylko czy zrobić to z dodatkiem ławicy/kirysów, czy raczej solo.

Edytowane przez Erathar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No ten, trochę się pozmieniało.
ql00.jpg
 
clwk.jpg
 
W planach oczekiwanie na zarośnięcie tafli przez lotos z przodu i przez doniczkowce na tyłach, poza tym całkowita zmiana obsady, widoczne na pierwszym zdjęciu brzanki to 3 ostatnie sztuki, które pozostawiłem w akwarium na czas dojrzewania nowego filtra, pozostała część stada trafiła do azjatyckiego roślinniaka 160, niestety nie w moim posiadaniu. Obsada na dzień dzisiejszy:
10x kirysek habrosus
15x zwinnik jarzeniec
1+1 p. macmasteri
PH 6,1, twardości niemierzalne. Akwarium z wodą 100% przez armatkę torfową, a dodatkowo w hw302 dwa kosze torfu, liście dębu, łupiny orzechów wszelakich, korzenie różnorodne, gałęzie wierzbowe, z roślin lotus i żabienica, na tafli to samo co w kostce plus dracenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie było mnie długo, w międzyczasie akwarium przeszło jedną zmianę i strasznie zarosło, do niedawna 70% przestrzeni stanowiła masa roślinna, dzisiaj wywaliłem dwa wiadra i zostawiłem nieład. Obsada i zamysł zdążyły się całkowicie zmienić, ale to chyba nie koniec. Jak znajdę czas to się za nie zabiorę. Co będzie? Nie wiem, ale tak zostać raczej nie może.

 

 

b4ual4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że BW już nie widzę :-D Fakt, że tak zostać nie może, bo zrobiła się istna dzicz :-) ciekawe jak wyglądało zanim te dwa wiadra wywaliłeś :-)

Jednak mimo wszystko tak jest lepiej niż jakby miało być pustawo i za mało zielono :-)

Edytowane przez daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...