Skocz do zawartości

Ikra,ale czyja?


Ewa86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Jakiś czas temu kupiłam"parkę" ramirezów. Okazało się jednak,że to dwa samce... Kupiłam samiczkę. Była i jest dużo mniejsza,oraz ma różowy brzuszek. Zauważyłam również,że od razu wpadł jej w oko jeden z tych dwóch samców :)

O co mi chodzi: dosłownie przed chwilką podczas pielegnacjì akwarium zauważyłam ikrę na domku glonojada. Nie ukrywam,że wpadłam w panikę. Od razu pomyślałam'matko,jaja ślimaka' :/ Ale gdy tak stałam wpatrzona w te jaja,to zauwaźyłam,że ramirez-samiec cały czas pływa koło tych jajeczek. Podpłynęła żabka-pogonił. Podeszła krewetka-też pogonił... Możliwe,że to ikra ramirezów?

 

Żeby nie było:to białe coś,co widać na zdjęciach,to nie robale. Bylam w trakcie odmulania i ogólnej pielęgnacji, i po prostu zrobił sie mały bałagan :D

post-16513-0-58924800-1379611647_thumb.jpg

post-16513-0-02611000-1379611683_thumb.jpg

post-16513-0-06661100-1379611714_thumb.jpg

Edytowane przez Ewa86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dni minęło od wpuszczenia samiczki? Trzy? Cztery? Tarło to normalna reakcja na zmianę warunków.

A to że raczej nic z tego tarła nie będzie to reakcja na stres. Albo zjedzą same albo porzucą i wtedy ikra zostanie zjedzona przez inne ryby. U mnie po ostatnim tarle nawet małe się pojawiły, ale chyba tylko dlatego ze przez tydzień nikogo w domu nie było. Po powrocie zaglądam do akwa, jak je wypatrzyłem to się gapiłem jak głupi. Na drugi dzień już ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Wczoraj byłam świadkiem składania ikry przez ramirezki-cudowny widok :) Niestety dzisiaj już jej nie było. Czytałam,że jak mam w akwarium kirysy,oraz glonojady,to mam je wyciągnąć.

Czy mam je wyciągnać już teraz,czy zaczekać aż znowu pojawi sie ikra? Czy jak będzie ikra,a ja będę grzebała akwa w celu złapania ryb,to nie zestresuje ramirezek? Mam w domu jeszcze jedno akwarium z bojownikami,wiec nie ma problemu z przeniesiem ryb.

Bardzo zależy mi na małych ramirezkach,więc bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojniki są największym zagrożeniem dla ikry i ew. je należałoby usunąć z zbiornika, ale ikra i tak może zostać zjadana- przez rodziców.
Ryby muszą się nauczyć co mają robić z ikrą i istnieje prawdopodobieństwo, że dopiero przy 3-4 razie (lub więcej) im się uda uchować młode.

Ramirezy jak i inne pielęgniczki muszą przesiewać podłoże przez skrzela czy też robić w nim grotki. Twój żwir blokuje im możliwość naturalnego zachowania... Wymień to czarne dziadostwo na piasek.

Jeżeli odchowasz młode to musisz mieć wydajną filtracje- młodych może być niezła grupka, a nim sie je oddzieli od rodziców troche powinno minąć czasu. Jeżeli masz mały zbiornik to zastanów się nad sensem rozmnażania tych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny piach może mieć ostre zakończenia, a taki nie nadaje się dla pielęgniczek.
Zwykły żółtawy piach z OBI 7zł za 25kg kup.

Młode muszą być odchowywane jakiś czas z rodzicami więc uwierz- wbrew pozorom to nie takie łatwe rozwiązanie.
Można młode oddzielić od rodziców, ale potem ludzie kupują niedorozwinięte ryby, które nie potrafią zaopiekować się potomstwem; nie możemy tego robić rybkom dlatego trzeba je zostawic z rodzicami, póki te same nie zdecydują, że nie chcą sie nimi opiekować :).

Jak nie masz obfitej obsady to się nie przejmuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...