Skocz do zawartości

nowy sposób na co2 czy dobry.??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiałem sie ostatnio jak wykorzystac co2 znajdujacy sie w wodzie mineralnej i wymyslilem.zrobilem dzieure w korku i uszczelnilem sylikonem wezyk podłaczylem do kostki lipowej.przy potrzasaniu lekkim wydobywa sie duzo bąbelkow ale nie wiem sam czy to jest wystarczajcy sposob na moje 140l w którym jest sporo roslin jak narazie wszystko dobrze rosnie zobaczymy co dalej bedzie:)poradzcie ile tego gazu takim sposobem trzeba dozowac akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tylko że w podanym przez Ciebie linku była mowa o dolewaniu do akwarium wody mineralnej- a tutaj kolega chce wykorzystać tylko sam gaz...

 

a co do pomysłu:

nie wiem jak będzie się to sprawdzało, chętnie poczekam na rezultaty. Tylko głównym problemem jest to że cały czas musisz potrząsać tą butelką tak? No i ciekawi mnie jak to jest z wydajnością... Jedna butelka na dzień? No ale przynajmniej później te wodę można wypić (o ile ktoś lubi wodę bez gazu) - czyli nic się nie marnuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem czytałem ten link ale własnie tam chodziło odolewanie wiec ktos inny słabo rozumie:)ostatnia butelka starczyla na 3 dni a jak sie potrzasa to przez jakis czas sam gaz leci na razie sie sprawdza bo pare roslin poszło w góre ale zobaczymy na dłuzsza mete:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby dołożyć jakieś urządzenie które by potrząsało butelką raz na jakiś czas to było by super :mrgreen:

w zasadzie przy takim rozwiązaniu można równie dobrze używać innych napojów gazowanych, które nie mają żadnych dodatków zapachowych- a na pewno mają więcej gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sensu, woda najtańsza powiedzmy 0,49 gr na 3 dni x 30 dni w miesiącu masz 4,90zł a na dodatek musisz potrząsać flaszką. Zacier z bimbrowni zrobisz za 3,50 [cena cukru i drożdży] i masz spokój bez późniejszego ingerowania przez nawet półtorej miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie do konca jestem przekonany o efektywnosci bimbrowni i na razie nie mam miejsca na nia to co2 z mineralki mam mozna powiedziec ze za darmo bo wode mozna potem wypic wiec przy okazji nawoze sobie akwa:)ale poczekam jescze pare tygodni jak nie zda egzaminu to zrobie bimbrownie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:| Bioac pod uwage ceny tabletek CO2 nawet tych z dolnej półki wiaze sie to z wydatkiem rzedu 20-30 zl. dolewania wody do zbiornika nie polecam wrecz odrvdzam, bo sie o to pokusilem. woda zrobila sie momentalnie kwasna, rybki plywaly przy powierzchni lapiac powietrze, widocznie sie dusily. nie polecam tego eksperymentu, poza tym mineraly nie sa za zdrowe dla ryb. Tak svmo bedzie z twoim sposobem ale tylko wtedy gdy przecholujesz z tym potrzasniem butelki, za duzo dwutlenku = BaD

 

mod: popraw błędy i pisz z polską czcionką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

ja do moich akwa od ponad miesiąca ładuje bardzo dużo co2 i poza tym że rosliny szybciej rosną nic się nie zmieniło

na noc odcinam co2 i zaczynam podawać tlen

ryby żywe i szczęśliwe bo mogą sobie pływać wśród gęstej roślinności

(kiryski i kosiary kochają wylegiwać sie na liściach xDDD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy tak ostrym dozowaniu co2 nie zauwazasz dziwnego zachowaniv ryb??? nie plywaja przy tafli i nie lapia szybciej tlenu??? bo ryby to dwutlenkiem raczej nie oddychaja, byc moze co2 z tabletek jest mniej szkodliwy niz ten z mineralki, mniej stezony itp. cenv w kazdym badz razie odstrasza, w porownaniu chodzby z tabletkami musujacymi z wit C. ach gdyby nie te witaminy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...