Skocz do zawartości

AMPULARIA....wapno


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie ;)

Jak podać ampularii wapno? Bo ma jakąś poszarpaną jakby białą muszlę tak jakby otarta... Czytałam że trzeba wapno podać ale jak?? Jak to przymocować jeśli ma być ponad powierzchnią wody... I czy ona wtedy wyjdzie? Będzie wiedziała że tam wisi? Bo moje ampularie wynurzają tylko taką rurkę poza powierzchnię wody,albo minimalnie idą wyżej ale nie tak że na całą ściankę.

 

Luna: Przenoszę do odpowiedniego działu.

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nic nie da zawieszenie wapna nad wodą ?

Edit:

To jaki pokarm jej dać ? Dodam że w akwarium jest dużo innych rodzajów zwierząt i mogą jej to zjeść...

 

 

Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy w temperaturze 25-26oC  Gh-4-7(ostatni poszło mi w górę :-? ) ph-6,5 można trzymać ampularię?

Zawsze myślałam że w miękkich wodach ślimakom odwapniają się muszle, poza tym przerażały mnie ilości jaj jakie składają. Dostałam możliwość otrzymania tego ślimaka, akwarysta mówił mi, że wystarczy nad lustrem wody przyczepić wapno dla żółwi i ampularia sama będzie wychodzić i uzupełniać braki. Dodatkowo jaja składa nad lustrem wody, i kokon można regularnie usuwać. Czy te informacje rzeczywiście są prawdziwe?

 

Na forach znalazłam różne informacje na temat zjadania roślin, niektórzy piszą że zjadają delikatne rośliny, inni że tylko wtedy gdy ślimaki są głodne, czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii bo teoria głosi różnie. U mnie i tak musiałaby być dokarmiana warzywami bo glonów jak na lekarstwo(tyle czasu o to walczyłam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w temperaturze 25-26oC  Gh-4-7(ostatni poszło mi w górę :-? ) ph-6,5 można trzymać ampularię?

Zawsze myślałam że w miękkich wodach ślimakom odwapniają się muszle, poza tym przerażały mnie ilości jaj jakie składają. Dostałam możliwość otrzymania tego ślimaka, akwarysta mówił mi, że wystarczy nad lustrem wody przyczepić wapno dla żółwi i ampularia sama będzie wychodzić i uzupełniać braki. Dodatkowo jaja składa nad lustrem wody, i kokon można regularnie usuwać. Czy te informacje rzeczywiście są prawdziwe?

 

Na forach znalazłam różne informacje na temat zjadania roślin, niektórzy piszą że zjadają delikatne rośliny, inni że tylko wtedy gdy ślimaki są głodne, czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii bo teoria głosi różnie. U mnie i tak musiałaby być dokarmiana warzywami bo glonów jak na lekarstwo(tyle czasu o to walczyłam).

W tym pH nie powinno być większego problemu. Kiedyś miałem w podobnym pH ampularie i było ok. gh jest w miare ok, sprawdź jeszcze kH. Z tym że w takich warunkach raczej się będą wolniej rozmnażać niż np. w pH 7 i gh/kH 10<. Tak składa jaja nad lustrem wody ale łatwo ich populacje kontrolować. One jedzą wszystko co znajdą więc nie dziwne że czasem podgryzie rośline. Dawaj im marchewke, sałate itd sparzone, jakieś roślinne ze spiruliną a będzie ok

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...