Jump to content
Sign in to follow this  
Cichy100lica

160 litrów - mam pyszczaki saulosa - co jeszcze mogę?

Recommended Posts

Witam,

Wystartowało mi akwa 160 litrów z pyszczakami saulosa w ilości 6 szt. prawdopodobnie 2 samce i 4 samice, ale jeszcze nie ma 100 % pewności. Zastanawiam się czy jeszcze jakieś wodne żyjątko mogło by zamieszkać z moimi pyszczakami i jeśli tak to jakie? (akwarium bez roślin).

O nie nie, red red to jest kawał ryby, akwarium 140 cm + jak nie więcej.

Spokojnie możesz dodać caruleus yelow do nich dla kontrastu i nic sie nie bój ;)

Spokojnie możesz dodać caruleus yelow do nich dla kontrastu i nic sie nie bój ;)

Jeszcze jakaś głupia porada? A może niech jednak doda red redy jeszcze? :).

Widziałeś dorosłe yellowy, że tak doradzasz?...

Tak sie zgadza że miałem pyszczaki ok8 lat i to Yelowy i Saulosi razem,do tego socolofi i Acei (one krótko) co prawda w 240L ale żyły w zgodzie długo,a osobiście znam duzo ludzi co trzymają właśnie te pyszczaki razem w akwa 112litrowych i nic sie im strzasznego nie dzieje .

Poza tym, że karłowacieją? To są duże ryby i nie nadają się do 112L.

A w 160L nie ma miejsca na więcej aniżeli jeden gatunek pyszczaków. Zwłaszcza, że już tam są 2samce. To tylko 100cm akwarium...

• Like 1

Widocznie za krótko miałem je i się nie znam :cool: a skoro miały wszystkie ok 8-10 cm oczywiście po 2-3 latach a kupiłem jak miały 2cm :mrgreen:  spokojnie kolega Cichy może trzymać 8-10 szt w tym baniaku wiem to z autopsji ;) już dawno przestałem wierzyc książkowym zaleceniom np:2skalary min 240l akwa-ale to tylko moje zdanie z którym nikt nie musi sie zgadac w dniu dzisiejszym ani jutrzejszym;)

8-10cm u Yellowa? No to już wszystko jasne.

Ok. Według Ciebie to ksiązkowe zalecenia. Według mnie miłość do ryb. Sadystom mówie nie :).
A jak ktoś lubi trzymać 4 gatunki (po pare sztuk każdy) pycholi w 240L to jego sprawa, ale szkoda ryb.

A myślisz że Yellowy do ilu cm rosną?

Swoją drogą miałem znajomka co miał 6szt pyszczaków w 560L bo tak wyczytał że będzie dobrze,zawsze sie zkurzał ze lekko pustawo ma w tym akwarium dopuki nie pogadał z ludźmi na giełdzie akwarystycznej i dokupił jednak rybek .Niestety niedługo potem zginał w wypadku a córka notabene nie utrzymujaca znim kontaktu wywaliła całe akwarium do smieci zanim ktos z znajomych smiał zapytac co zrobi z jego akwariami:(  dobra sory za spamowanie  gościowi ;)

Nie myśle. Ja wiem. Wiem bo widziałem ;)

Ale Ty powinieneś wiedzieć o tym doskonale. Przecież miałeś je 8lat :).

Ja kończe OT bo inaczej nazwać tego nie idzie.