Skocz do zawartości

Biały glon - szyby/kamienie/wszystko


MarekB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to lecimy z opisem

 

[b]1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)-[/b]

24 sierpnia

[b]2.Litraż i wymiary akwarium -[/b]

240 l 120x40x50

[b]3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)-[/b]

0.4 W/l T5

[b]4.Jak długo świecisz (ile godzin)-[/b]

11h

[b]5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa[/b]

Piasek z Obi, przepłukany raz

[b]6.Filtracja -[/b]

mechaniczna Aquel Turbo1000 (ceramika zdemontowana gdyż przy tych glonach filtr zapychał się po 48 godzinach)

do tego Aquel Fan1 jako wspomaganie

filtrowanie 24/h od początku

[b]7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) -[/b]

Malawi/ brak roślin

[b]8.Ozdoby (jakie)-[/b]

Kamienie, czysty piaskowiec

[b]9.Rośliny (ile,jakie)-[/b]

Brak

[b]10.Ryby - obsada (jw.)-[/b]

14 małych malawi do 4 cm (red red/red yellow/lodowe/saulosi) proszę się nie wypowiadać ze to zupa rybna bo to nie jest docelowa obsada, jak sie dobiorą w haermy/pary to nadmiar zostanie oddany

[b]11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)-[/b]

25% raz na tydzień (jak narazie tylko jedna podmiana)

[b]12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )-[/b]

Brak


[b]13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)-[/b]

Brak

[b]14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe -[/b]

NO3 - 15

NO2 - 0

GH - 14

KH - 10

PH - 7,5

[b]15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?[/b]

Nie

[b]16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?[/b]

Czysta spirulina 38% lub mix malawi tropicala 6 razy w tygodniu do tego raz w tygodniu Artemia/Dafnia (mrożonki)

Ryby są w akwarium od 1,5 tygodnia




[b]Opis problemu-[/b]

 

 

Na wszystkich elementach zarówno szyby/kamienie/filtry grzałka/ itp pojawia się coś w stylu biały glon/maź.

Parametry zbiornika monitorowane co 48 godzin i nie wahają się wogóle. Zastanawiając się czy czasem problemem nie jest "prześwietlanie akwa" wczoraj wieczorem zeskrobałem całą przednią szybę z tego czegoś i zgasiłem światło na noc/ dziś rano znów cała szyba już ufafluniona. Wszystkie elementy są w tym czymś nawet kamienie/ czy termometr. Wpuściłem z drugiego akwarium 7 Amano/6 otosków/4 zbrojniki ale one nawet nie dały rady z czyszczeniem tego. Ampularia trochę walczy z tematem ale to i tak dla niej za dużo.

 

To jest moje drugie akwarium, za to pierwsze bez roślin no i jestem trochę przerażony, bo w roślinnym to tylko patrze i podziwiam, a przy tym walcze non stop z tym czymś na szybach

post-17835-0-49283700-1379241868_thumb.jpg

post-17835-0-87015200-1379241871_thumb.jpg

post-17835-0-77443600-1379241874_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...