Jump to content

Obsada 330-360l do polypterus senegalus

madzik_87
 Share

Recommended Posts

Witam,

poszukuję inspiracji :) posiadam akwarium narożne około 330-360l (nie liczyłam dokładnie) posiadam w nim gibbicepsa (wiem ze za małe akwarium, jak jeszcze trochę podrośnie to oddam go do oceanarium, na razie ma 15 cm - pamiątka po "doradzeniu" przez pana w sklepie akwarystycznym;] ), dodatkowo motylowiec, polypterus senegalus (20 cm) oraz polypterus delhezi (10 cm). Co jeszcze mogę tam wpuścić. Chodzi o to, że moje ryby ożywają dopiero wieczoram, a większość dnia spędzają w ukryciu i chociaż jestem ich wielką fanką chciałabym mieć też jakieś ryby które byłby widoczne w dzień :) I tu moje pytanie: co jeszcze mogę umieścić w tym akwarium?

Pozdrawiam

Witam,

poszukuję inspiracji :) posiadam akwarium narożne około 330-360l (nie liczyłam dokładnie) posiadam w nim gibbicepsa (wiem ze za małe akwarium, jak jeszcze trochę podrośnie to oddam go do oceanarium, na razie ma 15 cm - pamiątka po "doradzeniu" przez pana w sklepie akwarystycznym;] ), dodatkowo motylowiec, polypterus senegalus (20 cm) oraz polypterus delhezi (10 cm). Co jeszcze mogę tam wpuścić. Chodzi o to, że moje ryby ożywają dopiero wieczoram, a większość dnia spędzają w ukryciu i chociaż jestem ich wielką fanką chciałabym mieć też jakieś ryby które byłby widoczne w dzień :) I tu moje pytanie: co jeszcze mogę umieścić w tym akwarium?

Pozdrawiam

Możesz dać np czerwieniaki lub buszowce .

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Akwaria narożne to dziwne akwaria :) Powierzchnia dna wydaje się lekko przymała dla ryb, o których piszesz (z wyjątkiem motylowca), a jak senegal podrośnie to będzie miał ciasno. Pawich tam nie wpuszczaj bo po pierwsze ryby będą miały za ciasno, a więc mogą przejawiać niepożądane zachowania; po drugie, podmiany wody przy takim towarzystwie w tym litrażu byłyby dla Ciebie katorgą, nawet przy odpowiedniej filtracji (o której de facto nic nie napisałaś). Chyba nie uśmiecha Ci się podmiana 50% dwa razy w tygodniu?

Nie wiemy jaką masz wodę w kranie, więc niełatwo coś doradzić.