Skocz do zawartości

Pielęgniczki Ramireza - samiec gania samice


Kanciorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Mam pytanie czy to normalne że Samiec Ramireza gania wszystkie samice i żadnej nie daje się do siebie zbliżyć a resztę ryb w akwarium olewa nawet bojownika. 

Akwarium 80x35x50 

Filtr Kubełek Hanza HW-302 

Grzałka 100 W 

Napowietrzacz Eheim z kulką 

Oświetlenie 2x T5 30W

Obsada: 

1+3 Ramirezy (czekam żeby się dobrała parka resztę samiczek oddam)

1+2 Bojownik

10 neon innesa

3 babka tęczowa

Rosliny  

anubias barteri
shinnersia rivularis
alernatera reineckii
cabomba zielona
eusterallis narrow
valissneria spiralis
rotala vietnam
myriophyllum matogrossense
hygrophila polysperma
hygrophila stricta
ludwigia repens
alternatera rosafolia
alternatera lilacina 
sagittaria subulata
hydrocotyle sp japan
mchy
 willow
weeping moss

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rybami to nigdy nic nie wiadomo. Mam co prawda tylko parkę ale zaobserwowałam już wiele zachowań, czasem wręcz agresywnych - zwłaszcza samiec w stosunku do samicy. Czasem ją tak gania, że aż mi jej żal. Trochę jej nawet ostatnio płetwy poobgryzał. Na inne rybki rzadko reaguje. Nie jestem ekspertem ale kiedy decydowałam się na ramirezy trochę czytałam i nie spotkałam się z tym, że muszą jakoś specjalnie dobrać się w pary. Ja kupiłam po prostu samca i samiczkę i automatycznie się dobrały, kilka razy już samca składała ikrę, nie ma żadnego problemu. Czytałam, że nie powinno się trzymać tych ryb w haremach bo samice potrafią mocno rywalizować ze sobą.

 

Tak z ciekawości, to świeże akwarium? To jest piasek kwarcowy, masz pod tym coś innego, jakiś substrat? Ciekawa jestem jak rośliny w czymś takim rosną. Sama się zastanawiałam ale w ostateczności mam żwirek, a z piasku tylko plażę.

 

post-15884-0-39194500-1379097276_thumb.jpg

Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz akwarium o małej powierzchni dna. Ramirezy powinno hodować się w parach i wszystkie rybki powinny mieć swoje miejsca, w których mogłyby się ukryć. Mała ilość roślin i nieodpowiednia ilość samic powoduje stres zarówno u samca jak i samic co może być powodem, że samiec nie akceptuje żadnej z partnerek.

Jest jeszcze kwestia czy masz samca i 3 samice czy nie 4 samce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak z ciekawości, to świeże akwarium? To jest piasek kwarcowy, masz pod tym coś innego, jakiś substrat? Ciekawa jestem jak rośliny w czymś takim rosną. Sama się zastanawiałam ale w ostateczności mam żwirek, a z piasku tylko plażę.

 

attachicon.gifakw.jpg

 

 

Tak jest to świeże akwarium , oraz tak jest to piasek kwarcowy nie mam żadnego substratu i mogę powiedzieć ze rosną nie gorzej niż na piasku . Efekty załączam w miniaturkach. Sorki za jakość zdjęć . 

 

 

 

Ramirezy powinno hodować się w parach i wszystkie rybki powinny mieć swoje miejsca, w których mogłyby się ukryć

Wiem o tym iż powinno się trzymać w parach, ale wyczytałem na tym forum iż można zakupić więcej samic jak dobiorą się w pary to resztę oddać i też tak zrobiłem .

 

 

 

Mała ilość roślin

 

Mała ilość ? to ile i co jeszcze dokupić?

 

 

 

Jest jeszcze kwestia czy masz samca i 3 samice czy nie 4 samce....

 

tak mam jednego samca i resztę samic ponieważ wszystkie poz jednym maja czerwone brzuszki 

 

 

 

wszystkie rybki powinny mieć swoje miejsca, w których mogłyby się ukryć
 

 

Mimo tego iz porobiłem w akwa groty z kamieni, samiec siedzi non stop przy bąbelkach napowietrzacza a nawet wpływa w środek bąbelków i tam sobie siedzi. 

 

Edytowane przez Kanciorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem by ramirezy chowały się w grotach. Raczej w jakichś ustronnych miejscach dobrze zarośniętych.

Jeżlei rybki nei robią sobie za dużej krzywdy to poczekaj aż akwarium zarośnie bardziej. Podosadzaj roślin.

Z dobraniem dobrze zrobiłeś. Może rybki są za młode jeszcze by się dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to może on jest jeszcze za młody i nie rozumie intencji....

Samiec jest najstarszy z nich wszystkich :D

 

 

 

Podosadzaj roślin.

Jak dokupię 10 sztuk 10 cm rogatka z 10 żabienicy czterozebrowej kolumbijskiej i z 5 dużych sadzonek altenathery reinecki to wystarczy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...