Skocz do zawartości

Nieznana mi choroba


Madzia06
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tutaj wszystkich akwarystów. Jestem tutaj na forum od niedawna. Akwarium posiadam od 4 miesięcy.  

 

Dane akwarium:

Akwarium 60l

Filtr CLARO 600, firmy Diversa (24h)

Napowietrzacz firmy Aquel OXYBOOST 100

Pokrywa wraz z oświetleniem (12h)

Grzałki na razie w akwarium nie ma 

Akwarium obsadzone roślinkami

 

Obsada:

3x gupik (1 samiec,2 samice)

1x molinezja

1x otosek

3x danio różowe

 

 

Akwarium jest odmulane wraz z podmianą wody co tydzień

Pokarm:

 JBL Novo Vert

Mam takie granulki (nie znam nazwy)

Od czasu do czasu mrożonka (ochotka)

Karmię je 2 razy dziennie. Raz w tygodniu "głodówka"

 

A teraz opiszę mój problem:

Od pewnego czasu zdychają mi rybki. W początkowych stadiach choroby są osowiałe, nic nie jedzą, znacznie chudną, nie zauważyłam zmian na ich ciele, białe odchody. Nie wiem co to może być, czy coś robię źle? 

Proszę o pomoc!

 

Zamieszczam miniaturę, rybki się rozmazały

post-18196-0-92995200-1378729918_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie granulki (nie znam nazwy)

 

 

Nie wiem o co chodzi, ale jeśli o pokarm to wyrzuć wszystkie "no name" i zakup porządne, wieloskładnikowe, o podwyższonej zawartości witamin i minerałów, tak dla wzmocnienia ryb. Nie wiem jak jest z innymi firmami, ale polecam Supervit Tropical-a.

 

Wyrzuć ten domek z kołowrotkiem, przypuszczam, że tu tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim masz rybki, które potrzebują grzałki. Bez takowego urządzenia są bardzo podatne na wszelki infekcje. Rybki, które masz są po prostu ciepłolubne. Dlatego też co chwila wymiera Ci obsada. Po drugie nie podawaj byle jakiego pokarmu. Kupuj zawsze sprawdzone preparaty. Po trzecie prawdopodobnie masz Wiciowce w zbiorniku. Rybki, które jeszcze jako tako żyją są do odratowania. Tak swoją drogą to molinezje to rybki lubiące towarzystwo. Sam w zbiorniku się stresują. Jednakże dokupowanie rybek z gatunku molinezji przy tym zbiorniku to nie byłby dobry pomysł. To rybki, które wydalają sporo odchodów, gdyż trzeba je karmić dwa razy dziennie. W przypadku Twojego baniaka przy większej obsadzie molinezji groziłoby to katastrofą azotowa :D Wylecz rybki i wodę w akwarium, zrezygnuj z molinezji. Dokup mniejszych rybek. Stosuj kwarantanne. Co do choroby to tak mi się wydaję, że będzie to http://www.domowe-akwarium.pl/hexamitoza.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...