Jump to content
mardow

[90L] Cube-k No4 mardow

Recommended Posts

Akwarium powstało na dojrzałym filtrze, wodzie oraz nowym podłożu Seachem Flourite Dark(1 worek). 
Start:
29.03.2013 - akwarium na zdjęciach i filmie ma 5 miesięcy. 
Akwarium:
45x45x45
Podłoże:
Seachem Flourite Dark 1 worek (podłorze przed użycie trzeba wypłukać)
Nawożenie:
Pierwsze dwa tygodnie, co drugi dzień 5ml Seachem Flourish Potassium oraz tabletki Flourish Tabs w podłoże, CO2 - 7h/24h.
Oświetlenie:
HQI 70W
Czas świecenia 5h/24h, co tydzień zwiększane o 30min. - teraz świecę 9h
Rośliny:
- cały czas coś się zmienia icon_biggrin.gif
Zwierzęta:
- Głównie Platki
- Otocinklus przyujściowy (Macrotocinclus affinis)
- Krewetka Red Cherry oraz Amano
Filtracja:
Unimax 250 oraz Fluval 104
Ogrzewanie:
Brak

Po podmianie podaję Seachem Stability.
Codziennie dodaję Seachem Excel.
Przez pierwszy tydzień podmiany 20-30% co 2 dzień. Teraz 50% co tydzień. 
Do zbiornika przez pierwsze dwa tygodnie podawałem Seachem Flourish Potassium, potem wprowadziłem makro Seachem Nitrogen oraz Seachem Phosphorus, po dwóch miesiącach zacząłem podawać Seachem Flourish.

post-1725-0-06120000-1378589276_thumb.jpg

Nie. Świecę 9 godzin na dobę.

Sent from my RM-885_eu_poland_273 using Tapatalk

Guest Norbi

Zbiornik ładny, zielono w środku. Mnie zastanawia jednak co innego - od jak dawno stosujesz nawozy/preparaty Seachem? Ja oprócz Seachem Prime to coś nie mogę się do nich przekonać chociaż wiem ze ofertę mają powiedzmy ''kompletną''. Kiedyś stosowałem Excell ale żadnych efektów nie zauważyłem dlatego kupuję sole na Allegro u zaprzyjaźnionych sprzedawców. Jeśli możesz i znajdziesz czas to opisz mi swoje doświadczenia ale tylko z nawozami, tak jak wspominałem używam Prime ale do innych celów.

Zbiornik ładny, zielono w środku. Mnie zastanawia jednak co innego - od jak dawno stosujesz nawozy/preparaty Seachem? Ja oprócz Seachem Prime to coś nie mogę się do nich przekonać chociaż wiem ze ofertę mają powiedzmy ''kompletną''. Kiedyś stosowałem Excell ale żadnych efektów nie zauważyłem dlatego kupuję sole na Allegro u zaprzyjaźnionych sprzedawców. Jeśli możesz i znajdziesz czas to opisz mi swoje doświadczenia ale tylko z nawozami, tak jak wspominałem używam Prime ale do innych celów.

Potassium codziennie 2mg/L

Phosphorus 0,1mg/L

Nitrogen 1mg/L

Wyliczone ze wzoru, który jest umieszczony w instrukcji. 

Excel codziennie jak podaje producent.

Iron po podmianie 0,3mg/L

Flourish po podmianie - dawka tygodniowa.

Stability po podmianie - jak podaje producent.

Raz na 2 miesiące w podłożu lądują Flourish Tabs.

Podmiana co tydzień 50%. Podmieniam wodą RO i dodaję do niej Equlibrium.

CO2 podawane od 8:00 do 17:00 - światło świeci się od 09:00 do 18:00

Edited by mardow

Zrobiłem małe porządki ponieważ mały Heniek, który był po lewej i prawej stronie, oderwał się od podłoża :)
Poniżej filmik z kilkoma zdjęciami.

Bardzo ładny zbiorniczek :) Przyjemnie się przegląda takie tematy.

Witam, bardzo ładnie rosnące roślinki :)

Ja właśnie wystartowałam swojego małego cube'a na bakteriach Seachem.

Jakie nawozy polecasz? (mam tylko Utriculiaria graminifolia i Rorala Rotundifolia)

Dziękuję  i pozdrawiam!

Guest Norbi

Dzięki za odpowiedź. Może kiedyś kupię zestaw nawozów Seachem, jak mi się sole z Allegro skończą jednak na dzień dzisiejszy mam ich spory zapas. Skłamałem jeśli chodzi o Seachem, używałem jeszcze Stability. Jeszcze jedno, jak przygotowujesz wodę do podmian?

Dzięki za odpowiedź. Może kiedyś kupię zestaw nawozów Seachem, jak mi się sole z Allegro skończą jednak na dzień dzisiejszy mam ich spory zapas. Skłamałem jeśli chodzi o Seachem, używałem jeszcze Stability. Jeszcze jedno, jak przygotowujesz wodę do podmian?

No właśnie o Stability mówiłam. A wodę będę podmieniać jutro, stoi sobie w otwartym pojemniku bez żadnej chemii, ok 24 h, po prostu. :) 

Guest Norbi

No właśnie o Stability mówiłam. A wodę będę podmieniać jutro, stoi sobie w otwartym pojemniku bez żadnej chemii, ok 24 h, po prostu. :)

Chyba Ci się osoby pomyliły. Ja nie z Tobą rozmawiam więc nie bardzo rozumiem dlaczego cytujesz moją wypowiedź i odpowiadasz na nią. Brak zrozumienia? Nie widzisz kto założył ten wątek? A może nabijasz sobie posty bo widzę że jesteś nowa na forum.

@mardow - teraz zauważyłem:

Podmiana co tydzień 50%. Podmieniam wodą RO i dodaję do niej Equlibrium.

Hej jak Ci się ta lampa sprawuje, jak jakość wentylatora?? Jest głośny ??? Wady, zalety widziane Twymi oczami ???

Cóż, lampa jak lampa - dla mnie ma po prostu świecić :). Nie używam wentylatora ale jest cichy.