Jump to content

Gurami złote, czyżby ciąża?


Pysio
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

Wydaje mi sie, że moja samiczka gurami złotego jest w ciąży. Przez ostatnie dni bardzo zaokrąglił jej sie brzuch. Jak przebiega ciąża u tych rybek? Czy samiec powinien budować jakieś gniazdo? Pod spodem wrzucam kilka zdjęć abyście ocenili czy to ciąża czy moze jednak sie mylę :)

 

yzb5Es2.jpg

 

R13QvW6.jpg

 

IbmWLvt.jpg

 

FJjYfY5.jpg

 

Jo4WdxL.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ale właśnie w tym problem ze samiec nie wyciera się z nia, a ona ciągle za nim pływa. Może jeszcze za wcześnie na budowę gniazda? A czy inne rybki mogły by przeszkadzać w budowie gniazda przez samca w akwarium?

Link to comment
Share on other sites

Umieściłem samicę i samca w osobnym zbiorniku, po jakichś 24h samiec nabrał na brzuchu mocno pomarańczowego koloru i zaczął bardziej interesować się swoją partnerką. Myślicie że zrobi gniazdo i dojdzie do zapłodnienia?

Link to comment
Share on other sites

Samiec dziś zrobił wreszcie gniazdo (niezbyt wielkie) samica chyba złożyła już ikrę bo zrobiła się bardzo chuda. Co mam z nią teraz zrobić? wyłowić z akwarium a zostawić tylko samca? i jeśli juz ta ikra została złożona to ile mam czekać na jakieś "rezultaty"?

Edited by Pysio
Link to comment
Share on other sites

Dobra, obyło się bez waszej pomocy :) Choć samiec praktycznie nie zrobił gniazda bo ciągle mu sie psuło to samica złożyła ikre i juz właśnie dziś pojawiły się młode rybki tylko jakieś 20% z nich jest martwe. A teraz takie pytanie, czym karmić jednodniowe gurami? i po ilu godzinach od urodzenia zaczynają same szukać pokarmu?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam ponownie.

Od ostatniego postu nie minęło zbyt wiele czasu bo trochę ponad dwa tygodnie. I właśnie jakieś dwa tygodnie temu urodziły mi się małe gurami. a Dziś widzę a samiec znów zaczyna robić gniazdo a samica zaczyna się zaokrąglać...CZy po tak krótkim czasie znów może dojsc do tarła i zapłodnienia? Po jakim czasie od złożenia ikry samica może złożyć ją ponownie? 

Pozdrawiam

Edited by Pysio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...