Skocz do zawartości

Akwarium 126l początki.


abak755
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy temat/post więc proszę o wyrozumiałość.
Planuje założyć akwarium 126l i proszę o pomoc.
Akwarium standard 80x35x45 z pokrywą oświetlenie 2x18w.

Filtr myślałem nad Aqua-Szut Turbo 750 N, co wy myślicie.

Grzałka 100w w domu mam w zimę ok 23•C więc wydaje mi się że starczy.

Żwirek może być taki http://allegro.pl/zwirek-akwarystyczny-kwarcowy-2-4-mm-1kg-zwir-i3462201891.html , może inny kolor , czarny , ale nie_ch kolorowego.

Rybki wiem że zły dział ale jak już pytam myślałem nad taką obsadą:
Zbrojnik niebieski 2
Kirysek lamparci ?
Razbora klinowa 20-25
Gurami złote 2-3
Co myslicie?

Rośliny no i tu jest problem nie_wiem co tam w_ogóle posadzić więc proszę o propozycje.

Dziękuje wszystkim bardzo za wszelkie odpowiedzi.

PS. Pisałem ten temat na tablecie więc przepraszam za jakiekolwiek błędy.

 

 

Zamiast pisać ostatnie zdanie mogłeś owe błędy po prostu poprawić.

Regulamin wszystkich nas obowiązuje w takim samym stopniu.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filt, uważam że bardzo dobry, miałem z nimi wiele do czynienia i jeżeli chodzi o wewnętrzne moge go polecić. (W 140l dawał radę spokojnie, a były trzymane brzanki wszelkiej maści w nim;-) ) żwirek ok, tyle, że razbora i gurami to Azja, a kiryski i zbrojniki to Ameryka pd., może warto pomysleć nad jakimś konkretnym kontynentem... . Grzałka 100W pociągnie 126l, Oświetlenie możesz dorzucić jakąś świetlówkę jeszcze tak, żeby wyszlo ok 0,5W/ l. Przede wszystkim zastanów się jakie rybki Ci się podobają i potem będzie się kombinowało co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem, że może dorzucić, ale nie jest konieczne. Jakiś czas temu miałem 54l i modół oświetleniowy Aquaela 24W i wszystko mi "śmigało" bez CO2, czasami lałem Tetra PlantaMin i byłem zadowolony.  A tak w ogóle to nie mamy za bardzo info czego oczekuje od akwa autor tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcię żeby to akwarium były tak zwane ``towaszyskie`` od zawsze podobają mi się akwaria i mieszkańczy zamieszkujączy ten piękny podwodny świat.

 

Co do ryb to podoba mi się gurami złote i chciałbym je zostawić, chcialbym miec jakieś rybki ławicowe. No niewiem mogły by być jakieś kolorowe spodobołyby się dzieciom.

 

Co do biotypu to poczytam troche w internecie i napisze po południu.

 

A i dziękuje za zainteresowniem tematem.

Edytowane przez abak755
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak wspominałem mam daleko do sklepu zoo więc czy mogę kupić w piątek już akwarium i resztę.

 

 

Edit:

azbora i gurami to Azja, a kiryski i zbrojniki to Ameryka pd., może warto pomysleć nad jakimś konkretnym kontynentem

To nie można mieć akwarium z kilkoma biotypami czy biotyp jest wymagany?

 

 

Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Nie chcę się licytować kto dłużej. Ale nigdzie nie wyczytałeś, że powinieneś zmierzyć parametry? ;) Jeśli zbierasz wiedzę od roku, to teraz się nie śpiesz. W skali tak długiego czasu tydzień w tą, czy w tamtą nie robi żadnej różnicy. ;)

 

Jak ktoś bardzo trafnie powiedział, pośpiech w akwarystyce wskazany przy zbieraniu wody z podłogi. I tego się trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...