Jump to content

Żwir dobry czy zły.


kartel1120
 Share

Recommended Posts

Ten żwir trochę duży. Ale podaj też rozmiar akwarium - jeżeli to mały baniak (do 100l), to kup sobie aktywne podłoże z Aquaartu albo i nawet ADA - nie zabije to portfela, a do roślinniaka to będzie najlepszy wybór. Eliminujesz w ten sposób np. konieczność nawożenia roślin za pomocą kulek do podłoża. Masz również jednolity kolor i granulację podłoża, co poprawia walory estetyczne.

 

Osobiście piasku unikam po wielkich problemach z okrzemkami, których doświadczyłem właśnie z powodu wysokiego stężenia krzemianów. Piasek może też powodować gnicie korzeni niektórych roślin (u mnie nie chciały się zakorzeniać drobne Echinodorus tenellus).

Link to comment
Share on other sites

Akwarium ma 200 litrów pojemności, aktywne podłoże posiadam z firmy NutriPlant, kolega mi polecił i czytałem w necie opinie, że nawet dobry podkład to jest. Co do żwiru kupiłem o mniejszej granulacji 1-2mm. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie korzeni. Brat przywióźł mi piękny korzeń, pięknie wygląda w akwarium, tylko jest jeden problem. Nie mam pojęcia czy dany korzeń jest spreparowany. Czy jest jakaś możliwość żeby to sprawdzić?? Bo sklep zoologiczny jest łohoho a może i jeszcze dalej i nie mam możliwośći się do niego dostać. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...