Skocz do zawartości

Kiryśniki czarnoplamiste - czy to pasożyt im wystaje z...?


quantic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu (kilka miesięcy) zauważyłem dziwne białe "tasiemki" wystające z odbytów moich dwóch Kiryśników Czarnoplamistych. Za bardzo się tym  nie przejmowałem, ponieważ rybki zachowują się tak jak na początku - są żwawe, mają ogromny apetyt i lubią droczyć się ze mną, ochlapując mnie wodą podczas karmienia. 

Ostatnio wpuściłem do akwa dwa mieczyki i długo nie pożyły. Spęczniały im brzuchy, a potem zdechły. To dało mi trochę do myślenia. Zapytałem znawcę w sklepie, który stwierdził, że to jakiś pasożyt wielokomórkowy i zalecił kurację. Zastosowałem CAPICAPS T i teraz w ósmym dniu kuracji zauważyłem, że te wystające białe tasiemki jakby napęczniały, tzn wyglądają jakoś "zdrowiej". Dodam, że w akwa mam też ok 20 neonów czerwonych i nigdy nic im się nie działo (nie wiem, może mają za małe przeowdy pokarmowe na zainstalowanie się robactwa). 

 

Moje pytania to:

1. Czy jest to rzeczywiście pasożyt

2. Jeśli tak, to jak się go pozbyć

 

Akwa od 3 lat, zdrowe, żadnych chorób, trochę ostatnio glonów, temp 26-27'C. Kiryśniki są w nim od początku. 

 

Zalączam zdjęcia owych:

 

 

 

KkCkySC.jpg

 

zztvRH2.jpg

 

2yXH1M9.jpg

 

QJbMKR7.jpg

 

5QB7ifl.jpg

 

qQ9PTk9.jpg

 

d9AYeUG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...