Skocz do zawartości

[60L] Piskorki - prezent.


Koko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium Azja 60L - 60x30x35

 

Warunki:

- pH ok. 6.5,

- woda średnio twarda/miękka,

- liście dębu,

- sporo korzeni,

- połówka kokosa

- podłoże: piach (pod nim nieco torfu dla roślinek)

- trochę roślin (rosną...),

- grzałka z termostatem, temp. 26*

- filtr HBL 501

 

Obsada:

- Bojownik 1.3

- Razbory klinowe 8szt

- Resztki krewetek red cherry ok. 5-6 szt 

- 4 ślimaki Neritina Zebra

 

Ostatnio ze znajomym gadaliśmy luźno o akwariach i rybach właśnie, skarżyłam się, że samiczka Bojownika zeżarła mi już prawie wszystkie krewetki, przez co coraz mniej stworzonek mieszka na dnie i chyba zacznę szukać jakiś rybek na to miejsce. Dziś dostałam 4 szt piskorków (podejrzewam, że ~kuhlii). 

 

Kolega na swoje wytłumaczenie pokazał mi ten temat: http://forum.superakwarium.pl/topic/7388-akwaria-biotopowe-azja-p%C5%82d-wsch/ i faktycznie piskorki są w im polecane nawet do mniejszych zbiorników.

 

Na razie włożyłam do akwarium kilka kamieni między które piskorki się mogą powciskać, ale nie zrobią sobie krzywdy.

 

Sama na początku zasiedlania akwarium też o nich myślałam, ale widziałam sporo tematów, gdzie odradza się ich trzymanie w akwariach poniżej 70 cm. Wiem, że kiryski czy otoski są bardziej polecanym wyjściem dla mojego zbiorniczka, ale...

 

...czy przy dobrze zagospodarowanym dnie (kryjówki między korzeniami, kokos, stosik sztywno ułożonych kamieni, liście, ale i spora przestrzeń do pływania) piskorki mogą ze mną zostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...