Jump to content
pinakolada

Tło strukturalne za 2 zł :) Mój sposób :)

Recommended Posts

Więc oto mój sposób na tło strukturalne, które należy dać za akwarium.

Potrzebne:

-dość gruby karton

-taśma dwustronna

-krepa/krepina

Koszt wykonania tła ok 2 zł :) Oj wybaczcie zapomniałam doliczyć taśmę ;) Jeżeli macie ją w domu to nie ma problemu ;)

Oto jak mi wyszło na nowe akwarium 63l.

sjur.jpg

Edited by pinakolada

Przy następnym tle rób fotorelacje jak to robisz. Efekt muszę przyznać bardzo ciekawy.

Krępina to bibuła ?

No fajnie to wyszło, zastanowię się nad takim tłem, byłem zdecydowany na pognieciony brystol, ciekawi mnie jak będzie wyglądało to już przyklejone do akwarium.

No poprzyklejać

Przy następnym tle rób fotorelacje jak to robisz. Efekt muszę przyznać bardzo ciekawy.

Krępina to bibuła ?

Nie nie krepa to krepa... bibuła jest cieniutka i przeźroczysta :) Wycinasz z kartonu prostokąt wielkości tylnej szyby, potem taśmą klejącą co jakiś kawałek poprzyklejać paski na dałej długości i na to kawałkami gnieść i przyklejać i układać :) Ot cała filozofia :) Potem dać za akwarium i taśmą przeźroczystą poprzyklejać gdzie się da...gdzie nie będzie się rzucało w oczy. Dam zdjęcia jaku już będzie przyklejone i jak akwarium będzie zalane z roślinnością :)

Cieszę się, że wam się podoba mój patent ;)

Tylko czy pod wpływem wilgoci ona nie będzie farbować i zmieniać kolor tak jak bibuła ?. Ja wiem ,że ona ma być za akwa , jeśli dostanie się troszkę wody to zleci czarna farba na szafkę  a krepina wypłowieje . 

Miałam zrobione je w 30l akwarium i nie było sytuacji żeby zaciekło :) Wystarczy nie chlapać na lewo i prawo ;)

Tak prezentuje się tło w pustym akwarium. U góry trzymają je narożniki, z dołu i z boków przylepione do akwarium taśmą przeźroczystą. Jak ktoś ma pokrywę to można zakleić całą górę i nie ma możliwości żeby woda zaciekła na krepę.

2l8m.jpg

Edited by pinakolada
  • Like 1

Będąc dzisiaj w markecie natknąłem się na bibułę .Od razu przypomniał mi się ten temat  :mrgreen: Kupiłem ową bibułę ale koloru brązowego.Po powrocie do domu ,udałem się od razu do garażu i zmajstrowałem tło, podobne do twojego .Efekt całkiem przyzwoity jak dla mnie.Fotki dodam jak tło zostanie zamontowane do akwarium.

Będąc dzisiaj w markecie natknąłem się na bibułę .Od razu przypomniał mi się ten temat  :mrgreen: Kupiłem ową bibułę ale koloru brązowego.Po powrocie do domu ,udałem się od razu do garażu i zmajstrowałem tło, podobne do twojego .Efekt całkiem przyzwoity jak dla mnie.Fotki dodam jak tło zostanie zamontowane do akwarium.

Bardzo się cieszę że mój pomysł się przydał :) Chętnie zobaczę efekt :)

Tak mi to wyszło.Było by lepiej ale nie mogę domyć szyby , za blisko stoi ściany  :twisted:

post-15421-0-66990400-1378933210_thumb.jpg

post-15421-0-47168200-1378933263_thumb.jpg

Super mnie się podoba i to bardzo z kolorystyką Trafiłeś w „dyche”

Dziękuję :)

To było raczej do kolegi Xtigerx :mrgreen:

Ale Twoje też jest oki ;)

Edited by Sławek121