Jump to content

Plywood aquarium? O co chodzi?

LuraosPL
 Share

Recommended Posts

Witam. Surfowałem sobie po internecie i natrafiłem na coś takiego jak "plywood aquarium" tłumaczenie rozumiem - jest to akwarium ze sklejki. Znalazłem też pare filmików pokazujących jak takie akwarium zrobić, lecz nie rozumiem jednego. Z tego co widziałem tylko przednia ściana jest ze szkła a reszta to pozbijana sklejka pomalowana farbą... O co chodzi? Jak woda nie przeleci przez sklejkę? Może gadam głupoty, ale prosiłbym o w miarę logiczne i normalne wyjaśnienie tego typu akwarium. Dziękuję i pozdrawiam.

Pewnie na podobnej zasadzie jak stare baniaki z jedna szyba, a reszta z betonu z eternitem . ( ale ze sklejki trochę dziwne też nie wiem ocb ale aż jestem ciekawy )

Ps : jak widać po wpisaniu w google ta sklejka jest czymś pokryta ale co to jest folia chlorokałczuk ?

Edited by Madk

Normalne  drewno samo w sobie NIGDY nie będzie szczelne, tym bardziej sklejka, chyba, że je odpowiednio uszczelnimy. To co nakładają na wewnętrzną ściankę to powłoka epoksydowa coś takiego : http://protective.sherwin-williams.com/detail.jsp?A=sku-25905%3Aproduct-6855 . Używa się tego do uszczelniania rur/ stalowych zbiorników wodnych itp. 

Edited by Lewy