Skocz do zawartości

Neolamprologus multifasciatus.


NFSMW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dopytać, czy akwarium o wymiarach 60x30x35 będzie odpowiedni dla Neolamprologus multifasciatus w układzie 1+2 ?

Nie mogę doszukać się informacji, na pewnym forum Tanganickim, ludzie je trzymają w mniejszych akwariach niż ten i nikt tam nie wspomniał, że jest za mały.

A gdy szukam informacji po necie, to jest kolosalna rozbieżność, jedni piszą, że w podobnym litrażu można mieć harem a jedni, że jest o wiele za mały a jeszcze inni, że nawet takie akwarium 25-30 litrów będzie w sam raz.

 

Jakie są wasze opinie ?

Tylko nie pisać mi tutaj informacji które zaczerpnęliście z internetu, gdybym posłuchał tej boskiej wiedzy to założyłbym dla multków, akwarium o poj 25l.

Np. http://forum.superakwarium.pl/topic/18485-muszlowiec-wielopr%C4%99gi/

W ww. temacie normalnie iskrzy szeroką wiedzą

Edytowane przez NFSMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym temacie się wypowiadałem widze; to był okres gdy nie wiedziałem o bardzo ważnym aspekcie tych ryb- zachowaniach socjalnych.

Ryby te tworzą kolonie- aby dostrzec to wspaniałe (i ciekawe) zjawisko potrzebne jest miejsce. Optymalnym zbiornikiem jest taki o długości 80cm.
W 60cm również można je trzymać, ale nie zobaczysz ciekawych zachowań dlatego lepiej skupić się na innym gatunku.

Exlamprologus (Nie Neolamprologus) brevis  lub ExL. ocellatus do baniaka 60cm bedą idealnym rozwiązaniem przy czym polecałbym tego pierwszego ponieważ w przeciwieństwie do ExL. ocellatus jest to gatunek stricte monogamiczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem również nad exLamprologus ocellatus gold.
Przyznam się :) widziałem je na żywo i wyglądają zarąbiście i mógłbym je dostać.

Wpuściłbym na początku 4-5 młodych, później gdy dobierze się para a może harem, oddam resztę.
 

Edytowane przez NFSMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...