Jump to content
andy102

Nawożenie, o jakiej porze dnia?

Recommended Posts

Witam, chciałbym poznać Wasze opinie, na temat tego czy jest istotna pora dnia, o której  podajemy nawóz do akwarium. Chodzi mi tu o konkretnie nawozy Aqua Art K+, Macro Red i Ferro+. Dodatkowo podaję jeszcze Classic (zawsze przy podmianie) i oczywiście Carbo (codziennie tuż po zapaleniu światła). Czy istotny wpływ na stan roślin ma pora dnia o której podajemy nawozy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podawałem nawóz rano i wieczorem i szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej różnicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikro lepiej podawać po zgaszeniu światła lub parę h przed jego włączeniem. Niektóre chelaty pod wpływem światła się rozpadają przez co mogą słabiej działać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Norbi

Według zaleceń jednego zaprzyjaźnionego akwarysty z Allegro lepiej podawać nawozy wieczorem po zgaszeniu światła. Dlaczego? Otóż według tej osoby i chyba nie tylko według niej to rośliny nawet w nocy pobierają składniki odżywcze ze słupa wody ale glony nie. I to jest chyba ta przewaga w podawaniu nawozów wieczorem - czytaj po zgaszeniu światła. W starym zbiorniku podawałem nawozy rano przed wyjściem do pracy i powiem że co tydzień musiałem czyścić szyby z nalotu a teraz podaję wieczorem i ....... szyby też czyszczę ale raz na 2-3 tygodnie więc coś w tym może jest. Na dokładkę nie zauważyłem krasnorostów które przedtem rosły i rozmnażały się jak szalone. Najlepszym wyjściem będzie jak sam przetestujesz podawanie nawozór rano przez powiedzmy 2 miesiące i następne 2 miesiące podawaj wieczorem po zgaszeniu światła. Rób zdjęcia, zapisuj zmiany i wyciągaj wnioski bo każdy zbiornik inny jest i basta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×