Skocz do zawartości

Nawożenie, o jakiej porze dnia?


andy102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poznać Wasze opinie, na temat tego czy jest istotna pora dnia, o której  podajemy nawóz do akwarium. Chodzi mi tu o konkretnie nawozy Aqua Art K+, Macro Red i Ferro+. Dodatkowo podaję jeszcze Classic (zawsze przy podmianie) i oczywiście Carbo (codziennie tuż po zapaleniu światła). Czy istotny wpływ na stan roślin ma pora dnia o której podajemy nawozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według zaleceń jednego zaprzyjaźnionego akwarysty z Allegro lepiej podawać nawozy wieczorem po zgaszeniu światła. Dlaczego? Otóż według tej osoby i chyba nie tylko według niej to rośliny nawet w nocy pobierają składniki odżywcze ze słupa wody ale glony nie. I to jest chyba ta przewaga w podawaniu nawozów wieczorem - czytaj po zgaszeniu światła. W starym zbiorniku podawałem nawozy rano przed wyjściem do pracy i powiem że co tydzień musiałem czyścić szyby z nalotu a teraz podaję wieczorem i ....... szyby też czyszczę ale raz na 2-3 tygodnie więc coś w tym może jest. Na dokładkę nie zauważyłem krasnorostów które przedtem rosły i rozmnażały się jak szalone. Najlepszym wyjściem będzie jak sam przetestujesz podawanie nawozór rano przez powiedzmy 2 miesiące i następne 2 miesiące podawaj wieczorem po zgaszeniu światła. Rób zdjęcia, zapisuj zmiany i wyciągaj wnioski bo każdy zbiornik inny jest i basta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...