Skocz do zawartości

[63L] [South America] BW - Rio Negro


mei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak:
-63L (70x30x30cm)


Technika:
-Filtr zewnętrzny kaskadowy HBL-501 (pełni funkcję filtra biologicznego)
-Filtr wewnętrzny Aquael Pat Mini (pełni funkcję filtra mechanicznego)
-Termometr
-Elektroniczny wyłącznik czasowy


Oświetlenie:
1x świetlówka daylight T8 18W

czasem dodatkowo włączam kompakt 6500K E27 23W (do zdjęć np. bo tam ciemno jak w .... :P )


Podłoże:
-piasek z domieszką żwirku
-pod piaskiem warstwa torfu


Dekoracje:
-Tło zewnętrzne z brystolu
-Otoczaki
-Gałęzie
-Liście suszone

-Kokos


Obsada:
-2+2 Apistogramma gibbiceps WF
-10x Hemigrammus bleheri

 

 

Dla tego baniaka sama postawiłam regał, kto wie co jeszcze tam się pojawi ^^ Apisto miał być harem ale wyszło tak, że będą 2 parki.. Zobaczymy jak będzie. Póki co na resztę apisto czeka samotnie samiec a nowe rybska pojawią się tu najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. H.bleheri są jeszcze w osobnym baniaku ale już jutro zostaną przeniesione do tego akwa.

 

 

 

Foty:

 

Baniak w wersji "true natural BW":

 

c93g.jpg

 

 

 

 

Baniak w wersji bez zamulenia i bez bajzlu większego:

 

rdc9.jpg

 

 

 

 

Baniak na dzień dzisiejszy z toną syfu i liści :D

 

pbb1.jpg

 

 

 

 

Samczyk A.gibbiceps:

 

dshy.jpg

 

 

x9pg.jpg

 

cdv5.jpg

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzie to prawdopodobnie czarny bez. Suche dawno gdzieś tam leżały ;) Przelałam kilka razy na ostro z prysznica, posypałam solą, potem ze 2 razy polałam wrzątkiem a następnie czyściłam z większego syfu znów w normalnej wodzie. Gałęzie jeszcze nie toną ale jakoś się kupy trzymają ^^ A herbatka z torfu jest najlepsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H.bleheri to niezłe wariaty z wiecznym adhd :mrgreen:.  Czasem myślę, że chyba 70cm to dla nich jednak za krótkie akwa O.o Ryby jak widać śmigają ładnie razem w stadzie po całym akwa. Jak nie ganiają się wśród gałęzi, to się bawią walcząc z prądem wody od filtra biggrin.gif

 

 

 

 

Dodatkowo jak widać mam włożoną rajstopę z torfem. Obniża i stabilizuje mi pH i twardości wody póki torf pod podłożem nie zacznie działać. Nie wygląda to ładnie ale no cóż.. Ma działać a nie wyglądać ^^

Mój facet zadał mi ostatnio dość fajne pytanie: "A czemu w tym akwarium woda jest aż tak ciemna? Jak miałaś BW z żulami*, to tam woda taka nie była". Ano odpowiedź jest tylko jedna, tam było "pseudo BW" a tu mam już "true BW" biggrin.gifrotfl.gif



* dla niewtajemniczonych: żule to inaczej skalary, które kiedyś miałam w 250L ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałęzie to prawdopodobnie czarny bez.

Wątpię, raz że trochę inny kształt, a dwa że mi czarny bez wybił pół obsady w baniaku w godzinę.

Ale jeżeli jesteś pewna to proszę o potwierdzenie, że to to drzewo.

 

Co do samego baniaka to nawet fajnie i ma swój klimat, choć moim zdaniem za bardzo graciarnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny bez śmierdzi i łatwo po tym go rozpoznać. Sam zapach jest już nieprzyjemny i chyba dla ryb również nie najlepszy. Chba są to związcy cyjanowe, więc raczej trujące.

 

Akwarium bardzo stylowe, a i rybką raczej dobrze.

Edytowane przez don_Vall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jako że coś ostro zatwardzało mi wodę i podnosiło pH, to musiałam zrobić restart. Wymiana podłoża, przy okazji wymiana drewna. Z tego co znalazłam w domu ułożyłam taki składzik na drewno biggrin.gif Z obsady wyleciały H.bleheri jakieś 2 miesiące temu a niedługo pojawi się stadko Paracheirodon simulans. Niestety te pierwsze mimo niedużych rozmiarów, to po prostu kisiły się w tym akwa. Za szybkie i dynamiczne ryby jednak na 70cm długości.. A szkoda bo cudowne rybska smile.gif Za to mam wymówkę, żeby kolejny raz mieć neonki biggrin.giftongue.gif

Z dodatkowych ciekawostek to również przy okazji zrobiłam sobie i tutaj hamburga biggrin.gif Na bazie pat mini smile.gif

 

4pmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego! Naprawdę super klimat w zbiorniczku.:)

Co do zwinników blehera mam podobne odczucia - w zbyt krótkim akwarium nieustannie pływające w prawo i w lewo stadko tych ruchliwych rybek, wygląda trochę jak kiwający się na boki niedźwiedź z chorobą sierocą zamknięty w zbyt ciasnej klatce.

Neonki będą tutaj bardzo ładnie pasować. Alternatywą dla nich mogłoby być też np. stadko zwinników złotych, które nie są aż takimi "długodystansowymi" pływakami jak bleherki, a jednak lepiej trzymają się grupie niż neonki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...