Skocz do zawartości

[160 l] ile światła dla pyszczaków Saulosa?


Cichy100lica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamówiłem w sklepie akwarystycznym akwarium na wymiar (87x41x45- 160 L), z pokrywą. Do pokrywy upchnęli mi dwie belki oświetleniowe z Diversy po 2 x 24W na T5.

Mam zatem oświetlenia tyle, że jak włączę to wszystko to światło tak się odbija od kamieni i podłoża że aż razi w oczy.

Akwa jest narazie w fazie "rozruchowej" tzn. bez rybek. Planuję tam wpuścić pyszczaki Saulosa i zastanawiam się, czy tyle światła to nie za dużo dla mojego akwa, a konkretnie to zastanawiam się nad zdemontowaniem jednej belki z pokrywy, tak aby zostało 2 x 24W. Dodam jeszcze, że w baniaku nie ma roślin i raczej nie planuję ich w przyszłości. Chciałem dodać zdjęcia ale niestety nie widać na nich prawie żadnej różnicy, więc sobie odpuściłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że dostaję sprzeczne informacje odnośnie ilości tego światła ale chyba jednak skłoniłem się bardziej ku zdjęciu jednej belki. Problem z dwiema belkami jest o tyle, że jak chcę cokolwiek robić w akwa (np. odmulanie) to muszę jedną tak czy siak wyciągnąć bo mi się ręce nie mieszczą. Jak wyjmę jedną to będzie w sam raz.

 

 

Zakup sobie świetlówkę POWER GLO firmy Hagen ,ładnie wybarwi ci pyski 

Pozdrawiam

Spruój jedną przekręcić tak żeby nie świeciła jeśli to T5 to powinno działać Mam pokrywę tej firmy

 

Mam już kupione jakieś świetlówki, które mają wybarwić rybki- doradził mi  je sprzedawca w akwarystycznym. Kupiłem w sumie 4 świetlówki *(2 świecą na biało i 2 świecą lekko na fioletowo- umieszczone naprzemiennie). Nie mam powodów, żeby wierzyć gościowi jakoś specjalnie, ale z drugiej strony sklep w którym dokonałem zakupu cieszy się dobrą opinią wśród akwarystów w Warszawie. Z kolei przekręcenie jednej świetlówki nie do końca załatwia sprawę ponieważ wciąż musiałbym zdejmować belkę przed każdą operacją w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...