Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam akwarium diversa 54l, chciałbym dodać jakieś dodatkowe oświetlenie, chociaż drugą swietlówke 15W.

Da się dodać do tej pokrywy druga swietlówkę? Miejsce na drugą świetlówkę i starter niby jest ale na drugi statecznik to juz nie widzę.

post-18097-0-05453800-1377709646_thumb.jpg

Czy raczej trzeba wywalić tą swietlówkę i wstawić coś innego?

Jesli tak to czy taki zestaw ze świetlóką 2G11 dam rady wstawić i czy taki zestaw będzie ok?

 

http://www.zoolamp.pl/pl/p/Zestaw-SUPER-1x36W-2G11-44cm/476

 

Chyba że macie jeszcze jakieś inne (tańsze) pomysły na poprawe oświetlenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma pokrywa? Ja osobiście do swojego akwa dołożyłem coś takiego

http://allegro.pl/dodatkowe-oswietlenie-1x24w-do-pokrywy-60-120cm-i3464968638.html

 

tylko że taniej trochę dałem na giełdzie,

statecznik akurat schował mi się idealnie w pokrywie ale widzę że Ty tam takiego miejsca nie masz ale jak kupisz taki zestaw to statecznik możesz schowac gdzieś poza pokrywę(np w szafce na której stoi akwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś wywalił ten statecznik magnetycznny i starter co tam masz, kupił w castoramie dwie energooszczedne żarówki ( pamiętaj żeby jedna miała tyle wat co twoja jedna świetlówka lub troche więcej)  rozdłubał "wnętrznosci" żarówki a reszte wywalił i już masz dwa stateczniki elektryczne za 15zł, teraz tylko odpowiednio połączyć, dokupić oprawki bryzgoszczelne jak nie masz i po problemie. Ja też to przerabiałem, na forum jest gdzieś tutaj bardzo dokladnie wytłumaczone co z czym podlaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak:

 

 

Te obecne mocowanie świetlówki całkowicie wymontował, i dał tam haczyki (tylko plastikowe po ok 0,8 zł sztuka) z jednej i drugiej strony (łącznie 6 sztuk weź)..

W miejsce obecnego statecznika dał 2x15W elektroniczny lub jeśli chcesz bardziej rośliny to 2x24W (nie będzie za mocne przy odpowiednim doświadczeniu)..

 

I do tego 4x kable z bryzgoszczelnymi oprawkami (gumowe)..

 

I wtedy jedną świetlówkę dajesz bliżej jednej krawędzi pokrywy, a drugą świetlówkę bliżej drugiej krawędzi, tak aby nie powstało miejsc bez oświetlania.

 

 

Jak będziesz chciał to ci wykonam obrazek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak:

 

 

Te obecne mocowanie świetlówki całkowicie wymontował, i dał tam haczyki (tylko plastikowe po ok 0,8 zł sztuka) z jednej i drugiej strony (łącznie 6 sztuk weź)..

W miejsce obecnego statecznika dał 2x15W elektroniczny lub jeśli chcesz bardziej rośliny to 2x24W (nie będzie za mocne przy odpowiednim doświadczeniu)..

 

I do tego 4x kable z bryzgoszczelnymi oprawkami (gumowe)..

 

I wtedy jedną świetlówkę dajesz bliżej jednej krawędzi pokrywy, a drugą świetlówkę bliżej drugiej krawędzi, tak aby nie powstało miejsc bez oświetlania.

 

 

Jak będziesz chciał to ci wykonam obrazek..

Byłbym bardzo wdzięczny za taki obrazek:) Całkiem sensownie to brzmi, 2x24W to juz świetlówki t5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...