Skocz do zawartości

Filtr JBL CristalProfi e701


Pola9191
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowa i mam nadzieję, że mi pomożecie.

Jeżeli taki temat był to bardzo przepraszam za powtórkę, ale mam jeszcze małe problemy z poruszaniem się na forum :)

 

Otóż mam taki filtr jak w temacie do 112l akwarium. Tak mi doradzono w sklepie akwarystycznym i moim problemem jest dość niskie ciśnienie wody, zauważyłam, że filtr nie zbiera wszystkich nieczystości z akwa. Czyszczę kubeł średnio raz na miesiąc może co półtora i rurki odprowadzające i doprowadzające wodę też. Ale ciśnienie jest wciąż tak samo niskie, więc stwierdzam, że powodem nie jest "zamulenie" filtra. Raz na dwa miesiące jestem zmuszona wybierać żwir i go płukać bo pod nim zbiera się dość duża warstwa nieczystości. Co wiąże się z dość dużą stratą czasu.

 

Więc moje pytanie brzmi czy można jakoś podkręcić ciśnienie wody (bo niestety sama do tego nie doszłam :P) i jeżeli tak to czy to pomoże w lepszej filtracji i syf nie będzie zbierał się między żwirkiem?

 

Obsada:

6 danio czerwonych

3 danio zielone

3 mieczyki

2 pary ramirezek

5 molinezji

2 krewetki (niestety nie wiem jaki gatunek bo dostałam wraz z molinezjami)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawszę biorę filtr o rozmiar większy niż zalecany. Hmm nie widząc jak woda leci to trudno ocenić czy faktycznie jest niskie ciśnienie czy po prostu chodzi tak jak powinien. Zdarzyło mi się kiedyś że filtr przytkał się w miejscu łączenia filtra z rurkami, niby wszystko było czyste a jednak po dokładnych oględzinach okazało się że był zmniejszony przepływ. Kubeł to nie filtr mechaniczny więc jakiś syf może lecieć, jeśli chcesz poprawić sytuację to wymień część oryginalnych gąbek na gąbki o bardziej zwartej budowie które będą zatrzymywały więcej zanieczyszczeń lub dołóż niewielki filtr wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...