Skocz do zawartości

[45L] Azja


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary 50x30x30 (profil)
Oświetlenie Philips 14W E27 6500K
Filtracja Aktualnie brak- prawdopodobnie będzie tutaj HBL-501
Ogrzewanie Brak- temp 25-26stopni stała.
Podłoże Piasek, żwirek rzeczny (ok. 5%)
Flora:

Vallisneria
Vesicularia dubyana

Planuje dodać jeszcze parę gatunków , ale głównym zielskiem mają być nurzańce...

Fauna Brak...

Historia zbiornika jest krótka- nie planowany rotfl.gif
Pleyu kupił łóżko, ale jest na tyle małe, że zostało mi troche miejsca. Postanowiłem więc, że wolne miejsce wykorzystam na szafeczkę na różne pierdoły...

Pewnego dnia zrodził się pomysł by postawić zbiornik odpowiadający wymiarom szafki (60x30) lecz z braku kasy postanowiłem, że wykorzystam szkło, które mi i tak zalegało w domu angel.gif

Mebel zrodził się z niczego- jest on zrobiony z płyt meblowych, które kiedyś postanowiłem zostawić w domu "bo się kiedyś przydadzą".

Jako, że lubie sobie utrudniać życie, kombinować i eksperymentować postanowiłem, że zrobie baniaczek oświetlony kompaktem, który również leżał w szafce nieużywany.

Pokryw mi się nie chciało robić, belki również, wiec co? zrobiłem półkę biggrin.gif Półka nad zbiornikiem spisuje się wspaniale; ja siedząc przed komputerem widzę ładnie oświetlony zbiornik, nic na nim nie leży i wszystko jest (IMHO) estetyczne oraz funkcjonalne.

Obsada jest bliżej nie znana, ale z założenia ma być to zbiornik Azjatycki. Najlepiej dla jakichś roślinolubnych Betta z CW - ma ktoś jakieś propozycje?

Fotki

 

Budowa szafki

3gv8.jpg

Postawiona została ona w docelowym miejscu

rz7w.jpg
 

Widok z boku. Jak widać dostęp do szafki jest z obu stron- dolna część to przechowalnik butelek na RO (będą dzwiczki), a górna część jest dostępna od strony frontowej akwarium- tam trzymam takie rzeczy jak płyty z ulubioną muzyką, odtwarzacz CD i inne pierdółki

pszw.jpg

 

Tak to wyglądało z frontu- dla mnie zadowalająco... Poza kolorem

0sya.jpg

Wstępne oklejanie

w4fi.jpg

Wygląd docelowy (poza paroma niedociągnięciami dla mnie jest ok)

41fa.jpg

uf80.jpg

Zbiornik- surowy i pustawy, ale taki będę chciał wystrój mniej więcej zachować. Mam powoli dosyć gęstych zbiorników. Chcę coś nowego

 

zqi9.jpg

8k1m.jpg
 

Projekt raczej będzie się przeciągać w czasie ponieważ mam jeszcze jeden (ważniejszy dla mnie) zbiornik do założenia i to na nim będę się skupiać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny  pomysł na zagospodarowanie kąta. Szafka mogłaby mieć szerszy tył dla wzmocnienia górnej półki. Szkoda, że nie będzie zbyt wygodnie obserwować to akwarium. A co do samego akwarium to żywy przykład, że nie trzeba wielu komponentów, żeby prezentowało się całkiem ciekawie. Można powiedzieć, że już dołączyło do Twojej listy udanych baniaków. ;-) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley, któregoś dnia zastaniesz mnie pod drzwiami z deskami pod pachą i prośbą o zmontowanie szafki ;p

Super Ci to wyszło :)

 

Czekam na dalszy rozwój zbiornika, jak na razie jest prosto i fajnie.

Coraz bardziej zaczynają mi się podobać takie naturalne nieskomplikowane aranżacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie to takie jak byś wyciął z jeziora i wsadził do akwa .Mi się wydaje ,że wyszło bardzo naturalnie i w sumie mało się znam ,ale przyczepić się chyba nie ma do czego .Jeszcze chyba nie było tak by mi się jakaś Twoja aranżacja nie podobała ,zawsze czymś zaskoczysz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się Twoje akwaria zawsze podobają ze względu na prostotę. Nie bawisz się w sadzenie zielonego od linijki, tylko tak naturalnie jak leci i ma to swój klimat. A najzabawniejsze, że Twoje akwaria są totalnym przeciwieństwem widocznego w tle pomieszczenia, które jest istnym zwierzyńcem i ja bym tam oka nie zmrużył. :D

 

W tym zbiorniku super wyglądałaby pistia z długi korzeniami. Byłby klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz talent do układania prostych ale pięknych wycinków natury.

Obserwuję, podglądam. Któregoś dnia może uda mi się zrobić jakąś kopię u siebie.

 

Tylko te zwartki dałbym trochę dalej, jak się rozrosną nieładnie wykładają się na szybie (przynajmniej u mnie).

 

E: Widzę że Sławek mnie uprzedził z tymi zwartkami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zwartki u mnie często są przy przedniej szybie (np w moim byłym 80x40x20cm gdzie rosły oczywiście aż po taflę). Gdy robi się zbyt gęsto to po prostu je przerzedzam :).

Doszedł nurzaniec :) Dzięki wielkie Paweł060 i Paragon. Z czasem dojdzie jeszcze trochę innych zwartek i Ceratopteris, ale na razie daje się temu zielsku zadomowić i kombinuje z oświetleniem...

Świetlówka mi poszła więc wykorzystałem to co miałem pod ręką - naświetlacz LED 10W. Zawieszony nad zbiornikiem trochę mnie raził po oczach więc na razie zrobiłem coś na wzór półmroku, który miałem w w/w baniaku 80x40x20cm. Akwarium jest oświetlone na ok. 2/3 jego długości bardzo mocnym strumieniem światła, ale nurzaniec nachodzi na tafle + ryby mają możliwość przesiadywania w ciemniejszej strefie gdyby ta jaśniejsza im nie odpowiadała :).

Dla sprawnego oka- widać tam jednego z bojowników

6qrv.jpg

 

 

vtrp.jpg

 

Wiem, dziwna perspektywa, ale spodobało mi się to zdjęcie więc się nim podzielę :)

 

0mwd.jpg

 

I na razie słabe fotki jeszcze nie wybarwionych ryb. :)

 

625445_615958478450956_550393047_n.jpg

 

1391492_615958568450947_1614139611_n.jpg

 

397474_615958615117609_1385009485_n.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...