Skocz do zawartości

Glony po podaniu mikro.


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[b]1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)-[/b]03.08.13r.

[b]2.Litraż i wymiary akwarium -[/b]72l 60x30x40

[b]3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)-[/b]15W t8 8500K + 2x 7,2w led extra diversa

[b]4.Jak długo świecisz (ile godzin)-[/b]8

[b]5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa[/b]Po soil

[b]6.Filtracja -[/b]Aquael FZN-2 keramzyt, gąbki i torf.

[b]7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) -[/b]Iwagumi

[b]8.Ozdoby (jakie)-[/b]Kamienie

[b]9.Rośliny (ile,jakie)-[/b]Mały heniek i eleocharis acicularis

[b]10.Ryby - obsada (jw.)-[/b] 7x neon innesa

[b]11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)-[/b] pół na pół RO i kranówki razem 20l co tydzień

[b]12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )-[/b]pełne dawki: k,p,mg, od dwóch dni mieszaninę mikro z linku:

http://allegro.pl/nawoz-mikro-sypka-mieszanka-mikroelementow-i3482685221.html

[b]13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)-[/b]Non stop z bimbrowni

[b]14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3 30, PO4 0, KH 10, GH 10, , Ph 6,5[/b]

[b]15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?[/b]

[b]16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?[/b]Raz dziennie pokarmem tropicala

[b]Opis problemu-[/b]

Wczoraj podałem ten nawóz mikro i rano był na kamieniu zielony krasnal. Dziś wieczorem na niektórych kamieniach pojawił się zielony osad. Mikro zacząłem podawać gdyż mam braki żelaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kalkulatora podaję na stężenie 15.

Ale to jest chyba kwestia tego mikro skoro po podaniu natychmiastowe glony. Jutro zrobię podmiankę i wyczyszczę kamienie. I po jutrze dam malutką dawkę mikro 10 kropel (około 15 kropel to 1ml).

Edytowane przez Nikodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze rozrobić sam chelat Fe. Ja podaję mniej niż połowę zalecanych dawek nawozu mikroelementowego (akurat używam Pro Fito), a braki żelaza uzupełniam samym roztworem Fe. Jak użyłem zalecanej dawki mikro, to natychmiast zazieleniło się wszystko od glonów. Nie każdy nawóz mikroelementowy się sprawdza, mnie nie pasował intermag+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...