Jump to content
Sign in to follow this  
Nikodem

Czyżby zacząć podawać mikro?

Recommended Posts

Witam, akwarium wystartowało 3 tygodnie temu. Podłoże to pro soil. Oświetlenie to 15W 8500K + 2x 7,2w led extra diversy. Akwarium ma 72l. Od początku leci non stop co2 z bimbrowni, nie długo kupię butlę. Tydzień po starcie zacząłem podawać potas. Tydzień temu zacząłem również podawać w małych ilościach fosfor i magnez. Azotu nie podaję na razie bo mam odpowiedni poziom. Wydaję mi się tak jakby pro soil oddawało go do wody.

Parametry:

-pH 6

-GH 6

-KH 6

-NO2 0

NO3 30

-PO4 0 lub troszkę ponad 0 bo pro soil strasznie pochłania fosfor.

Problemik mam taki z małym heńkiem że kilka liści pokazało jakieś niedobory. Na początku liść brązowieje potem zamienia się to w zółknienie i blednieje i odpada ta biała końcówka. Czy to braki mikro, a głównie żelaza?

I za miast intermagu dostałem taki nawóz mikro:

http://allegro.pl/nawoz-mikro-sypka-mieszanka-mikroelementow-i3482685221.html

Co o nim sądzicie?

Na początku liść brązowieje potem zamienia się to w zółknienie i blednieje i odpada ta biała końcówka.

Prawdopodobnie żelazo. Głowy nie daję. Proponuję zakupić chelat żelaza, no i mikro.

No to zacznę podawać te mikro co mam i zobaczę jak to będzie.

Badałeś żelazo ? Ja bym podał jednorazowo 0,1mg/l Fe i poczekał 1-2 tyg. Jeśli to nie pomoże to mikro.

Ja bym jednak uderzył głównie w makro, oczywiście nie zaniedbując mikro, ale ich niedoboru bym się nie obawiał .

Problem w tym że nie mam żelaza. Mam tylko ten nawóz mikro z linku i potas, magnez, fosfor, azot.

Ja na Pro Soli jadę już czwarty miesiąc i mikro praktycznie nie podaję (raz w tygodniu symboliczna ilość). Makro +Fe i wszystko naprawdę fajnie rośnie, przy regularnym podawaniu mikro zaczynały się problemy z glonami.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this