Jump to content
Gagatek

Liście orzecha włoskiego .

Recommended Posts

Witam . 

W internecie szukałam pokarmu dla krewetek ,chodziło mi o Migdałecznika Morskiego i znalazłam taką informację ,że mają takie  same właściwości co liście orzecha włoskiego . Oczywiście nie zielone liście tylko suche pozbawione soków . 

Że można je dodawać do akwarium zamiast liści dębu bo są niby lepsze i działają odkażająco . 

Z doświadczenia związanego z posiadania działki wiem ,że orzech włoski posiada jakieś trujące związki i nic w pobliżu niego nie urośnie . Więc czy jak dodam do akwa to bardziej nie zaszkodzę . 

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi liśćmi związane ?. 

Nie wiem czy składem są podobne do migdałecznika ale na pewno można je spokojnie do akwa dawać, nie są trujące i mają dużo garbników :)

Mało popularne przez swoje rozmiary,  krewety chętnie je jedzą.

Edited by gracjanna

Agata, żartowałem z tymi liśćmi orzecha.

Nie nadają się.

Właśnie są sprzedawane jako pokarm dla krewetek na allegro i nie tylko . Posiadają więcej niby garbników od liści dębu i polecają je bardziej do akwa bo mają właściwości odkażające też . 

Tylko piszą ,że to i tamto a jeszcze nie napisał nikt kto je testował w akwa .

a jeszcze nie napisał nikt kto je testował w akwa .

Ja pisałam :)   :wsciekly: Nie wyssałam sobie tego z palca. 

Chodziło mi o wiadomości z poza forum :). Dzięki bardzo.

Witam! :)

Zgłaszam się do was z dość nietypową sprawą czy słyszał ktoś(lub lepiej czy ktoś stosuje w akwa) czy do krewetkarium nadają się suszone liście orzecha włoskiego?? :)
Gdzieś obiło mi się o uszy że dają np. do krewetek te liście i nie wiem jak to wygląda w praktyce:)

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

POzdrawiam Serdecznie

A o czym niby jest ten temat ?. Czytaj uważnie . 

Edited by Gagatek

Dada jw, jak najbardziej się nadają, z tym że nie suszone, a zbierane tak jak dębowe itd. już uschnięte ( opadłe z drzewa, z ziemi ), najlepiej wczesną wiosną, ew. jesienią.

Liście orzecha włoskiego nadają się do krewetek, sam podaje je moim i muszę powiedzieć że zjadają je błyskawicznie. Wolą je jeść bardziej niż markowe pokarmy. Zbieram je suche, sparzę i wrzucam do baniaka.

Edited by Dawidk

Dada jw, jak najbardziej się nadają, z tym że nie suszone, a zbierane tak jak dębowe itd. już uschnięte ( opadłe z drzewa, z ziemi ), najlepiej wczesną wiosną, ew. jesienią.

Sławek zdziwię Cię. Liście orzecha włoskiego zbieram prosto z drzewa (jeszcze zielone) i odkładam na około 2-3 tygodnie. Kiedy liście są suche mielę je w drobny pył, dodaję kilka innych składników i robię pokarm dla krewet (crystali). Jeszcze nigdy nie widziałem żeby tak się biły o żarcie.

Krewetek liśćmi orzecha nie karmiłem ale dodawałem je do akwarium w dużych ilościach podczas prób pozbycia się zakwitu. Zakwit bladł ale nie zniknął. Żadne zwierzę nie padało podczas tego zabiegu więc toksyczne chyba nie są. Liście było opadłe po jesieni.

Świeże i niewysuszone liście zawierają toksyczne olejki.

Liście z orzecha włoskiego jak najbardziej się nadają dla krewet musza być tylko zrywane świeże z drzewa i suszone

Zacznij patrzeć na daty, bo poleci kolejne ostrzeżenie.

/Luna

Guest
This topic is now closed to further replies.