Jump to content
Sign in to follow this  
Nikodem

Pro soil- nawożenie

Recommended Posts

Witam, mam pro soil w akwarium. Na razie nawożę tylko potasem i co2 z bimbrowni. Akwarium ma dwa tygodnie, nie ma jeszcze glonów. Mały heniek nie ma żadnych dziur. Lecz nie wiem czy ma być on taki jasno zielony czy taki bardziej soczysty zielony. I czy na razie nie podawać innych nawozów? I kiedy je zacząć? PO4 jest 0, a NO3 około 30.

Oraz zamiast intermagu dostałem dwie paczki czegoś takiego oraz nie mam żelaza w postaci soli do nawożenia.

Co sądzicie o tym mikro?

http://allegro.pl/nawoz-mikro-sypka-mieszanka-mikroelementow-i3411564335.html

Edit:

Dodam że po podmiance rośliny zaczynają bąbelkować. Leję pół na pół kranówkę z RO. Rośliny bąbelkują też po godzinie 17, ale słabo. Więc chyba mają już mało minerałów. 

Edited by Nikodem

Z tym PO4 jest dziwnie. Też mam pro soil i nigdy nie mogę dobrze 'ustawić' parametrów. Cały czas mam zielone szyby. To podłoże bardzo pochłania PO4.

Edited by King_PatryQ

Zacznę podawać teraz fosfor, za tydzień magnez, a za dwa tygodnie mikro.

Przy Pro Soil tak już jest i nie ma co na siłę zwiększać ilości Fosforu bo przy dużym nasyceniu może zacząć go oddawać w dużych ilościach. Wracając do tematu na teraz podnieś PO4, gdy Azot zacznie spadać to wtedy przejdź na całe Makro + Fe. Mikro spobie odpuść, jadę na tym podłożu już kilka ładnych miesięcy i Mikro podaję tylko raz w tygodniu w bardzo niewielkich ilościach i jest ok. Gdy tylko zacząłem zwiększać dawki to zaczął się wysyp glonów na szybach.