Skocz do zawartości

54l prośba o pomoc-spore wyzwanie


ptick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za tłem Ci nic nie da filtracja, zostaw przed tłem a krewetki będą smacznym obiadem dla kakadu. A tak na marginesie jak byś chciał krewetki zamiast kakadu to filtr nie wciągnie krewetek, chyba, że malutkie krewetki.  Wtedy owiń nitką albo żyłką rurkę od filtra w miejscu gdzie zasysa wodę, ja tak robiłem i nigdy nie miałem problemu z krewetkami w filtrze...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakadu i krewetki zatem się wykluczają. Trzeba postawić albo na jedno albo na drugie.

Jeżeli postawie na krewetki, to nie wiem czym ciekawym zastąpić kakadu.

Jednak gdy pozostawię kakadu, to co ciekawego na dno?

I ewentualnie jaka mała ławica by upiększyła resztę?

Jaki rodzaj ciemnego(czarnego) podłoża była by odpowiednia?

 

Co do filtracji, to rurę od filtra pozostawię w akwarium, tak jak radzicie. Tło w dolnym prawym rogu ma dziurę z siatką. Mam nadzieję, że tyle wymieni wodę zza tła.

Co do mini kani, może wersja 120 była by ok? Jest niewielka różnica w cenie. Z założenia zdecydowałem się na kubeł, żeby nie ciąć pokrywy pod kaskadę i zaoszczędzić wizualnego miejsca. Jednak w takim małym akwarium, każdy wolny centymetr jest na wagę złota. Nie chciał bym też wchodzić w wielkie koszta. Mini kani co do ceny było by ok.

 

Co myślicie o tym wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakadu i otoski, kakadu i kiryski panda(chociaż nie wiem czy nie za tłoczno juz będzie), jeżeli krewetki to razem z mikrorazborą galaxy(ławica), na dno czarny bazalt. U mnie w 54l idealnie sprawdzila się pokrywa diversa do pokrojenia pod kaskadę, nie widać filtra i jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr podoła, daj tylko jakąś gąbkę na wlocie żeby krewetek z kubła nie wyciągać.

Tylko Ty będziesz musiał pilnować podmianek wody, jeśli nie będzie roślin które "zużyją" makro i mikroelementy powstające w wyniku przemiany materii ryb i dalszej pracy bakterii nitryfikacyjnych.

A może jakąś hydroponikę byś bo tego skonstruował? Wylot wody z filtra do hydro a z niej do akwa. Nie miałbyś roślin w akwarium a pochłanianie azotanów i fosforanów zapewnione.

Co do tych dodatkowych rybek to mi tylko do głowy przychodzi prętnik karłowaty, tak żeby już azja była (tylko z tych korzeni to kryjówek dla krewetek trzeba sporo wtedy). Ale to już kwestia do skonsultowania ze specjalistami od ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ty będziesz musiał pilnować podmianek wody, jeśli nie będzie roślin które "zużyją" makro i mikroelementy powstające w wyniku przemiany materii ryb i dalszej pracy bakterii nitryfikacyjnych.

 

Czy nie można jakoś ominąć makro i mikro elementów w prostszy sposób? Nie będę miał raczej miejsca na zrobienie hydroponiki. Choć przyznam, że jest to niecny pomysł.

 

Co do obsady, jakieś jeszcze propozycje?

 

Luna: Wątek przeszedł w dyskusję na temat obsady, zatem przenoszę go do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyżej było wspomniane krewetki, prętnik i galaxy i "będzie cacy". Na upartego możesz spróbować z bojownikiem zamiast prętnika, ale bojownik może zjeść krewetki, wiem to tylko z opinii, u mnie krewetki z bojkiem żyły w zgodzie, krewetki z prętnikiem też żyły w zgodzie, (ale robiłem mega błąd i wrzuciłem do akwa brzanki(które nie powinny być w tym akwa))... i po krewetkach. Albo postaw na galaxy z bojownikiem i odpuść krewetki też będzie ciekawie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś łupki, jedź do składu kamieni i tam poszukaj, w każdym razie byle by to nie był piaskowiec ani wapień( zatwardzają wodę) i zostawiamy to dla biotopu malawi. (dla pyszczaków). A co do rybek to pokombinuj z tymi bojownikami i galaxy, na czarnym podłożu fajnie się będzie prezentował czerwony bojownik do tego, galaxy i będzie kolorowo. Kakadu są piękne rybki ale 54l to jednak mało troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytałem, to ludzie stosują piaskowce, granity, wapienie, otoczaki, łupki, skały lawy... Chciał bym dobrze dobrać skały do stylu i wody.

Informacje o wodzie ze strony wodociągów:
 
230-280 mg CaCO3/dm3 wody
 
Twardość w stopniach niemieckich  =  12,9 - 15,7

 

Jeżeli łupki są ok, to takie zastosuję. proszę tylko o potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się załatwić jakieś łupki. A jak wygląda moja woda? Nie znam się na tych parametrach. Na forum ogólnie zawsze zaczynają od tego jakie się ma parametry.

 

Informacje o wodzie ze strony wodociągów:
 
230-280 mg CaCO3/dm3 wody
 
Twardość w stopniach niemieckich  =  12,9 - 15,7

 

Jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W baniaku nie ma być żadnych roślin. Nie jest on duży, więc chciałem jak najwięcej rzeczy ukryć np. wykorzystując tło.

Obsada będzie pewnie Red Cherry plus razbora galaxy lub jakaś ławicowa drobnica ewentualnie jedna parka ciekawych rybek ja np kakadu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

podążając za Waszymi uwagami przedstawiam mój baniak.

 

Kamień, zebrany i własnoręcznie pokruszony.

Czarny bazalt na dnie

Korzenie, to buk, własnoręcznie zebrany i zaimpregnowany

Kokosy kupione

 

Obsada:

2 x brzanka brokatowa (ze zeszłego baniaka-przeżyły już sporo, więc zostały)

3 x otosek ( na razie tyle, docelowo 6szt)

14 x razbora hengela

1 x p. kakadu (docelowo będzie parka)

3 x krewetka filtrująca

 

Ryby w akwarium rewelacyjnie się dogadują. Kakadu nie goni innych towarzyszy, co najwyżej puszy się nieco. Krewetki wyglądają na zadowolone, nikt ich nie zaczepia.

 

Jak pisałem, zrobiłem wg podpowiedzi, zatem termostat wylądował przed a nie za tłem strukturalnym. Dodałem deszczownicę z boku, aby krewetki mogły usiąść na kokosie czy kamieniu pod wylot.

Nie mam pomysłu na lewą część akwarium. Wlot i wylot filtra oraz termostat strasznie mi szpecą.

Całość jest w jakiś mój zamysł, lecz mam cały czas niedosyt.

 

Zatem proszę o uwagi i podpowiedzi, postaram się je wdrożyć.

post-17992-0-26303100-1381675015_thumb.jpg

post-17992-0-10757600-1381675088_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale wygląda to bardzo słabo. Czerwone kamienie i żwirek jakoś mi nie pasują do tła i korzeni. Kokosy też dziwnie ułożone, za symetryczne to wszystko. Może zmień żwirek, spróbuj tak jakby puścić te korzenie z góry i połóż pod nie te kokosy?... Chociaż 4 to chyba za dużo do tego akwarium...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem specjalnie 4, żeby było trochę kryjówek. Właśnie słabo trochę wygląda, stąd szukam rozwiązania. Kokosy zdecydowanie będą inaczej ułożone. Może nawet przetnę część z nich na połówki.

 

 

 

nemo130: W kwestii aranżacji zapraszam do działu galeria. Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...