Skocz do zawartości

(Re)start akwarium, podsumowanie


adfire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Po dwóch latach zabawy w malawi wracam do roślinnego. To jest jak nałóg jednak, sam się dziwię, że tak długo wytrzymałem ;)

Chciałbym podsumować swój plan i prosić o konstruktywne uwagi.

 

Baniaczek 120x40x50, filtr Tetra EX 1200, światło 4 x 54W T5, podłoże Aquatik Pro Soil, 

 

Czy któreś z poniższych założeń jest błędne ?:

  • dużo roślin, w tym sporo szybko rosnących na początek,
  • pod podłożem nawóz Tetra Plant Complete Subtrate. Kupiłem go zanim się zdecydowałem na podłoże, szkoda by było nie wykorzystać,
  • światło na starcie wszystkie cztery rury, 5h dziennie, co tydzień godzina więcej
  • CO2 z butli oczywiście na full, 24h, dwa dyfuzory po dwóch stronach akwarium
  • podmiany codziennie 30 % przez dwa tygodnie
  • największy zonk. lać potas na początku, czy nie ? jeśli tak, to ile ?
  • docelowo mikro, makro wraz carbo Easy Life, czekać na pierwsze objawy chlorozy, czy np. zacząć delikatnie z makro po powiedzmy 2-3 tygodniach ?

To tak w skrócie. Proszę o sugestie, nie mam doświadczenia z tym podłożem, stąd mogę się dość mocno mylić.

 

Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co codziennie podmianki? Nigdy Ci  ten baniak nie dojrzeje jak będziesz robić codziennie podmianki. Pierwsza dopiero po 2-3 tygodniach. 

 

Zaleca się aby przy gotowych substratach często podmieniać, nawet codziennie, przez pierwsze 2 tygodnie. Będę lał Sera Bio Nitrivec, podmieniać chcę tylko 30 %, nie mam raczej obaw że nie dojrzeje. A chodzi przede wszystkim o start bez glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największy zonk. lać potas na początku, czy nie ? jeśli tak, to ile ? docelowo mikro, makro wraz carbo Easy Life, czekać na pierwsze objawy chlorozy, czy np. zacząć delikatnie z makro po powiedzmy 2-3 tygodniach ?

 

 

Wymieniałem jakiś czas temu podłoże, i startowałem z potasem z Aqua Art K+ 3ml i 4ml Aqua Art Carbo (baniak 72l), po około 3 tygodniach zacząłem stopniowo podawać micro i macro. Dziś mogę napisać, że "misja zakończyła się pełnym powodzeniem".

 

I jeszcze link do mojego wątku (też zadawałem takie pytanie) ;-)  : http://forum.superakwarium.pl/topic/39849-wymiana-pod%C5%82o%C5%BCa/page-2

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...