Skocz do zawartości

[72L] Rocky hills


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam Wam moje długo oczekiwane iwagumi.

Start iwagumi: 03.08.2013r.

Opis zbiornika:

Akwarium: 72l (60x30x40)

Filtracja: Aquael FZN-2

Wkłady filtracyjne: Gąbka, Torf, Keramzyt

Oświetlenie: 15W SYLVANIA GROLUX + Diversa LED Extra 2x 7,2W

Ogrzewanie: 50W (lecz grzałka tylko w akwarium w okresie zimowym)

Technika CO2: Bimbrownia

Podłoże: Aquatic Nature Pro Soil 2x 8l

Kamienie: Łupek

Flora: Hemianthus Callitrichoides 'Cuba', Eleocharis Acicularis

Fauna: 8x Neon innesa (w przyszłości może być ich więcej, lub może być coś innego)

Parametry:

-pH- 6,5

-GH- 10

-KH- 10

-NO2- 0

-NO3- 5

-PO4- 0

Nawożenie:

-KH2PO4

-K2SO4

-MgSO4*7H2O

-KNO3

-Mikro Plus Intermag

 

Na razie fotka z smartphon'a, później zrobię coś porządnie aparatem.

post-5983-0-21397800-1375620308_thumb.jpg

Edytowane przez Nikodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunay, może i mała pierdoła, ale to dość spora różnica czy w akwarium masz skałę, która wykazuje silny odczyn zasadowy, a skałę która jest prawie że obojętna ;p...

 

Już nawet nie mówię o różnicy w wyglądzie między tymi skałami:

 

http://us.123rf.com/400wm/400/400/fatbob/fatbob0806/fatbob080600006/3158320-skaly-w-gorach-kamien-granit.jpg

 

http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/sl1806_DSC02236.JPG

 

Czepiając się jednej pierdoły zmniejszam ryzyko rozpowszechnienia się masowego kolejnej błędnej nazwy.. ;p Przecież nie chcemy kolejnego "wziąść" :D...

 

 

 

Nikodem, strzeliłbyś fotę od góry tego akwa? Miło by było zobaczyć jak to przestrzennie rozplanowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic dziwnego nie zaobserwowałem. Neonki pływają, jedzą, mają ładne ubarwienie. Tylko na tych zdjęciach są takie nie kolorowe bo gdy robiłem zdjęcia to były one w trakcie snu. Kiedyś obsadę może zmienię jak bym je sprzedał lub wymienił. Bo oddać to mogę, ale im będzie tu lepiej niż u kolegi który ma przerybienie w akwarium. Boje w 54l. Garstkę roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tyłu ta trawka to echinodorus acicularis. Z opisu jak i zdjęć google wynika że dorasta do 10- 15 cm wysokości.

Co do fotek to brat doradził mi zrobić je moją SE Neo V. Bo aparat który posiadam jest stary, nie ma on dobrej optyki. A tym aparatem jest olympus FE- 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O "kurczontko"...! :D

Ładne to "coś" :)  Popieram powyższe, że nurzaniec lub "chudsze" trawki dopełnią ładnie całości. Jakieś miłe maleństwa, typu microrasbora galaxy, czy coś podobnego, zamiast neonów byłaby tu odpowiedniejsza, jak mi się zdaje ;)

Niczego sobie zbiorniczek, więc jak za chwilę to "rozwalisz", bo już ci się odwidziało to... No wiesz... ;)

Tam jest jakieś tło, bo niedowidzę i "niedoczytowuję się"...? W błękicie pozostań, taka moja wizja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, no, mówię, że niedowidzę, ja tam odcień błękitu zobaczyłam, ale to chyba dobrze, że tak się ta biel przełamuje nieco.

Amandki kiedyś mi się podobały, ale "słyszałam", że niezłe urwisy z nich ;)  Ale jak tu będą same to pewnie nie ma to znaczenia.

Czekam na rozwój zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iwagumi Nantai miał je i jakoś nikt nic nie mówił :(

Edit:

Trochę ogarnąłem fotografowanie akwa:

djdh.jpg
gnep.jpg
dtw0.jpg
xegx.jpg
 

Niektóre sadzonki heńka wykazały braki żelaza więc podałem taką mieszaninę mikro wczoraj i dziś. Już wieczorem pokazało się kilka zielenic na kamieniach i jeden zielony krasnal. Jutro to zeskrobię. I czy mam zrobić podmiankę? Ostatnia była w tą niedzielę.

Edytowane przez Nikodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...