Skocz do zawartości

Wasze ulubione marki samochów?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale najstarsza-pierwsza to też Beetle ;)

 

Zaraz się zrobi temat do podklejenia :D;)

Jak tam chcesz :D Ja już w nazewnictwo się nie mieszam, chyba że chcesz podyskutować o innym temacie ? np. kto zapoczątkował powstanie kafra ?

A jeśli chodzi już o ścisłość to można powiedzieć, że dla Polaków najstarsza generacja to " Garbus " a dla Amerykanów " Beetle " - tak dla ścisłości.

Edytowane przez StoneKnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że projekt był Czeski, tylko ukradziony przez koleżkę wyżej ;)

 

Ale mogę się mylić.

 

Znaczy sam projekt robił podobno pan Porsche, na kim się wzorował nie wiem.

 

Wykonał go względem instrukcji i polecenia tego pana wyżej. Porsche w tamtym czasie konstruował głównie czołgi [zrobił prototyp Tigera ale przegrał z Henschelem] i niszczyciele [najbardziej znany Ferdinand - od imienia, oparty o wcześniej wspomniany prototyp]. Często wzywano go do Berlina, dostawał instrukcję np. do 40 ton i działo kalibru 75mm, do 75ton i działo kalibru 88mm itd. Tym razem dostał wytyczne dotyczące samochodu - jaką prędkość ma rozwijać, ile pasażerów zabierać itd.

Edytowane przez Atreyu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że projekt był Czeski, tylko ukradziony przez koleżkę wyżej ;)

 

Ale mogę się mylić.

Projekt jako tako był Czeski ale Tatry, Ferdi kumplował się z tym całym " Ledwinką " ( nie pamiętam dokładnie ) i sobie wzorował wygląd na Tatrze.

I dokładnie nie jest tak jak piszą, że to był projekt w 100% nowatorski, nowy jak był wzorowany był na jakimś tam modelu Tatry.

Można powiedzieć że Ferdi ukradł projekt Tatrze, później coś tam się dogadali i wypłacili im odszkodowanie.

Edytowane przez StoneKnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłeś :) Mało osób o tym wie ale taka jest prawda, ja o tym tak za bardzo nie lubię rozmawiać bo trochę jest to głupie i żenujące dla wielbiciela marki Volkswagen i właściciela garba, że jego garb był wzorowany na Czeskiej Tatrze -.-  jest to dość przykre.

(teraz pewnie ludzie myślą, że jestem dziwny bo " przeżywam " że kilkadziesiąt lat temu Ferdi zapier*** projekt Tatrze.

Edytowane przez StoneKnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooł... jakie zamieszanie... Tylko wspomniałam, ze aut nie lubię, żeby nie powiedzieć, ze nie cierpię. Z aut, to tylko wyżej wspomniane "garbusy". Na codzień znacznie bardziej cenię sobie jazdę rowerem i o tym mogę podyskutować, ale że nie ten temat... Na temat aut w ogóle się nie znam, ale fajnie było poznać historię i prawidłową nazwę "garbusa"

 

StoneKnight, mówisz, że ze świecą? Gdybyś mnie bardziej poznał, powiedziałbyś, że ze stosem :D 

 

A i wypraszam sobie... nie chcę być "wmieszana" w ten temat... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam suv-y. Zdecydowanie najbardziej podoba mi się ten typ auta :)

Jeśli chodzi generalnie o marki - Toyota, Kia.

 

Poza tym mam sentyment do klasycznego garbusa, odkąd miałam przyjemność przejechać się w górach pięknie utrzymanym autem ojca mojego kolegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...