Skocz do zawartości

Robienie zdjęć.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Otóż gdy robię zdjęcia baniaka to ogólnie efekty są mizerne, robię aparatem i telefonem.

Chciałbym się od was dowiedzieć czy ustawiacie w aparacie jakiekolwiek opcję, żeby zdjęcie wyszło lepiej ?. Czy to już kwestia aparatu ?.

Swój aparat mam dobre kilka lat, d*py nie urywa ale zdjęcia robi dobre lecz gdy przyjdzie porobić zdjęcia akwarium to po prostu " siąść i płakać "

Mój aparat : http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.1643-samsung_es15.1

A zdjęcia wychodzą takie np. :  http://iv.pl/images/64909685674702630400.jpg

Gdy chce zrobić zdjęcia z bliska to jeszcze gorzej wychodzą. 

Edytowane przez Gagatek
Przeniosłam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kamienny Rycerzu, przede wszystkim to nie aparat robi zdjęcia i choćbyś miał reporterską maszynę za 20k to efekty będą mizerne. Proponuję na początek postawić aparat na jakiś statyw bo przy iso rzędu 100 i w okolicach to czasy tak Ci się wydłużą, że za nic nie utrzymasz tego kadru z ręki. Nie ma mowy o poruszającej się rybie.

Poczytaj gdzieś na necie o podstawach fotografii, w szczególności o związku między czułością, czasem migawki i przysłoną i wpływem tych zmiennych na efekt końcowy w postaci zdjęcia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako tako w opcjach mam jedynie :

-Wyb. Stylu Zdj. : miękkie, żywe, las, retro, chłodny, spokojny, klasyczny, negatyw

-Regulacja obrazu : " Red czer. oczu ", " Retusz twarzy " ,  " Jasność " , " kontrast " , " Nassycenie "

-Balans bieli

-ISO

-" Ustaw ekspozycję "

-" Ustaw kontrast, ostrość i nasycenie "

To mam w funkcjach .

 

W trybach znalazłem coś takiego jak " scena " i tam opcje : noc, portret, dzieci, pejzaż, zbliżenie, tekst, zachód, świt, podśw. fajerw.

Coś z tego musi pomóc w robieni lepszych foty ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagra, jaki fitr??? Mówisz o trybie sport? Aparat w tym programie tak podbije czułość iso, że niczego tam się nie da zobaczyć. Skróci pewnie czasy i prawdopodobnie będzie walił serię. Nie tędy droga.

 

Rycerzu, te tryby nie pomogą Ci zrobić godnego zdjęcia. Pomóc może Ci jedynie ŚWIATŁO. Spróbuj rozświetlić zbiornik, postaw nawet tymczasowo do zdjęć jakieś żarówki nad lustrem wody lub z boku przez szyby o ile efekt nie będzie czerstwy. Daj iso na powiedzmy 400 i trzymaj kciuki. Czas powinien dopasować się sam, jeśli tak się nie stanie ustaw go na 1/60s dla nieruchomych tematów albo na 1/100 dla poruszających się ryb, może wystarczy jeśli dasz odpowiednią ilość tego światła.

 

Przy tym aparacie tyle jestem w stanie doradzić, choć nie wykluczam, że są i inne ścieżki prowadzące do sukcesu, ale to tylko metodą prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sagra, jaki fitr??? Mówisz o trybie sport? Aparat w tym programie tak podbije czułość iso, że niczego tam się nie da zobaczyć. Skróci pewnie czasy i prawdopodobnie będzie walił serię. Nie tędy droga.

 

Rycerzu, te tryby nie pomogą Ci zrobić godnego zdjęcia. Pomóc może Ci jedynie ŚWIATŁO. Spróbuj rozświetlić zbiornik, postaw nawet tymczasowo do zdjęć jakieś żarówki nad lustrem wody lub z boku przez szyby o ile efekt nie będzie czerstwy. Daj iso na powiedzmy 400 i trzymaj kciuki. Czas powinien dopasować się sam, jeśli tak się nie stanie ustaw go na 1/60s dla nieruchomych tematów albo na 1/100 dla poruszających się ryb, może wystarczy jeśli dasz odpowiednią ilość tego światła.

 

Przy tym aparacie tyle jestem w stanie doradzić, choć nie wykluczam, że są i inne ścieżki prowadzące do sukcesu, ale to tylko metodą prób i błędów.

 

Statyw sobie załatwiłem, jutro zrobię kilka fotek przy ISO 400 tak jak pisałeś.

Zobaczymy efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem kilka zdjęć i wybrałem te najlepsze, statyw trochu krzywy ale wyreguluje się go :D

 

1.) Zdjęcie bez statywu i bez żadnych zmian w ustawieniach :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8929cccca4107e8.html

 

 

2.) Zdjęcie z krzywo ustawionym statywem i z ISO ustawionym na 400.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d65f9bf4c83b64c.html

 

 

Różnica w sumie jest, lecz osobiście myślę że jeszcze mógłbym lepsze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź jeszcze świadom, że lampki w różnych miejscach dadzą różne efekty, zatem popróbuj różnych ustawień.

Jeśli ustawiłeś aparat na tryb auto - zielone okienko - to zapewne czas został dobrany sam. Podaj mi model tego aparatu, popatrzę w necie na ile idzie tam pozmieniać co trzeba.

Z racji tego, że aparat stoi nieruchomo na statywie to możesz ustawić całkiem długi czas ekpozycji, ergo, złapiesz więcej światła, czyli zdjęcie będzie jaśniejsze. Tak w skrócie do tego służy statyw i zmiany w czasie eksopzycji.

Tylko jak wtedy przemknie jakaś ryba to będzie jedynie rozmytą smugą. To sposób jedynie na statyczne ujęcia jeśli mowa tylko o fotografowaniu akwarium.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź jeszcze świadom, że lampki w różnych miejscach dadzą różne efekty, zatem popróbuj różnych ustawień.

Jeśli ustawiłeś aparat na tryb auto - zielone okienko - to zapewne czas został dobrany sam. Podaj mi model tego aparatu, popatrzę w necie na ile idzie tam pozmieniać co trzeba.

Z racji tego, że aparat stoi nieruchomo na statywie to możesz ustawić całkiem długi czas ekpozycji, ergo, złapiesz więcej światła, czyli zdjęcie będzie jaśniejsze. Tak w skrócie do tego służy statyw i zmiany w czasie eksopzycji.

Tylko jak wtedy przemknie jakaś ryba to będzie jedynie rozmytą smugą. To sposób jedynie na statyczne ujęcia jeśli mowa tylko o fotografowaniu akwarium.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

 

Mam w aparacie taką opcje " EV " czyli ekspozycję, nie wiem czy to jest do ustawiania czasu.

Pisze mi, że im bardziej dodatnia wartość ekspozycji, tym jaśniejsze zdjęcie.

Oto Ci właśnie chodziło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...