Jump to content

[200L] Dodatkowa obsada do istniejącej. Proszę o rady.

Recommended Posts

Witam Wszystkich!

Chciałbym, a raczej muszę kupić nowe akwarium dla moich rybek. Planuję zakup 160l [100x40x40]. Aktualnie mam: 3 małe (ok 4cm) zbrojniki niebieskie, 1 zbrojnik niebieski albinos młody (6cm) i 1 dorosły zbrojnik niebieski (ok. 9-10cm) do tego 6 nenów innesa i 4 kiryski.

Zbrojniki mam dopiero od 2 tyg. dlatego chcę jak najszybciej kupić większe akwa. Jedynie dorosły zbrojnik jest u mnie od ok pół roku (nabytek od znajomych, którzy trzymali go w akwa towarzyskim 45l) W sumie się zdziwiłem, że mimo tego, że żył (ok. 2 lata) w takim małym akwa ma z 10cm. Ale nie o tym chciałem pisać ;)

Mianowicie chciałbym się dowiedzieć czy akwa 160l jest wystarczające dla tej obsady? Dodam, że akwa chcę stworzyć przede wszystkim dla eLek (zbrojników)

Pozdrawiam.

Dzięki za odp.

Niby 40L więcej ale wzwyż. Ale czy dla zbrojników 10cm wyższe akwa robi jakąś diametralną różnicę? Cena w szkle to dodatkowe 70zł.

Może faktycznie kupię 200l [100x40x50] Mam jeszcze jedno pytanie. Czy do tej obsady mógłbym kupić jeszcze jakieś zbrojniki? Np. Zbrojnik karłowaty? W każdym razie takie co rosną do 10cm.

Mam kolejne pytanie. Co mogę dokupić do mojej aktualnej obsady, tak aby nie było przerybienia? Myślę, że neonki byłyby najlepszym rozwiązaniem, tylko kwestia ile z 14szt.? Razem byłoby wtedy 20szt. Do tego może z np. 2 kiryski aby było ich 6szt? W końcu to rybka stadna. Glonojadów jest 5 ale nie wiem czy 2 młodych nie oddam jak znajdę chętnego ;) Bo chyba 5 glonojadów to trochę za dużo na 200L. Jak uważacie?

Pozdrawiam

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...