Skocz do zawartości

240l


Tomason
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)
Mam puste akwarium 240l o standardowych wymiarach. Mam kilka pomysłów co do obsady.
1. Jakieś drapieżniki? Najlepiej mało, ale większe, tylko jakie?
2. Parka ew. kilka parek większych ryb, które by mogły się rozmnażać, tylko jakie?
3. Para drapieżnych rybek, czy to możliwe?
Dodam, że wolałbym, aby ryby nie były jakoś bardzo trudno dostępne.
pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o wpuszczeniu tam samych np. karlików szponiastych? W dość dużej ilości :)

 

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł póki co na BW - skalary + ...., no właśnie co?
Planuję wpuścić 8 skalarów (w tym 2 skalary koi), do tego 2 zbrojniki i nie wiem co jeszcze... Skalary są póki co małe, docelowo zostaną max. 2 pary. Myślałem nad neonkami, jednak sporo osób piszę, że to tylko "droga przekąska" dla skalarów. Szukam jakiś niedrogich rybek, które utworzą ławicę, będą się jako tako rozmnażały, a także będą pasować biotopem. 
Poza tym, co powiedzie na harem pielęgniczek kakadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakadu (lub inne pielęgniczki - Agassiza, ...) w układzie 1+2/3 spokojnie możesz wpuścić lub przykładowo parę pielęgnic skośnopręgich.

 

A jako stadne/ławicowe mogą być na przykład żałobniczki, hokejówki amazońskie, zwinniki Blehera/czerwonogłówki, miedziki obrzeżone, błyszczyki parańskie, , . Są na tyle duże, że na pewno nie staną się pokarmem dla skalarów.

Jeżeli podobają Ci się neony, to możesz też zastanawiać się nad czerwonymi, które osiągają większe rozmiary niż inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie 240l ze skalarami - woda będzie lekko kwaśna, miekka. Planowałem wpuścić kilka świderków, aby przekopywały dno, jednak czy taka woda im nie zaszkodzi?
Na innym forum czytałem, że można dodać krewetki, jednak jakie będą pasowały do BW i do skalarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:
240l BW
8 skalarów (docelowo 2+2)
10 neonków czerwonych (docelowo koło 40)
1+3 pielęgniczka kakadu (o ile pan w zoologicznym odróżni płeć...)
2 zbrojniki jakiejś odmiany "mini"
3 giętkozęby (muszą zostać, bo nie mam co z nimi zrobić, a przydadzą się do przekopywania dna, jednak postaram się je komuś oddać...)
Coś więcej? coś mniej?

Edytowane przez Tomason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego zostały dziś oddane do sklepu :)
Póki co skalary są bardzo małe, więc będzie ich 8. Bez problemu można je oddać do sklepu, a nawet wymienić, za np. karmę. Jak się dobiorą w pary, to zostaną 2+2, chyba, że będą się biły, będzie mało miejsca itd. to zostanie większa (ładniejsza) para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie szukałem dalej informacji o nim i jednak zrezygnuje.
Obsada jest ok? Znalazłem na forum, że ramirezy trzeba trzymać w parach, mogą być 3 pary? Mam dużą ilość kryjowek (liscie na dnie).
Ile powinno być neonow?

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...