Skocz do zawartości

Naprawde dobry, cichy filtr do 50l


warold15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje jakiegoś dobrego filtra do akwarium około 50l. Zależy mi aby był naprawdę dobry więc myślę, że trzeba by kupić jakis do 150/200l. Zależy mi na tym aby był przede wszystkim bardzo cichy, wydajny i dobrze napowietrzał. Posiadam w tej chwili chinola z gąbką 950l/h ale nie jestem z niego zadowolony, brudzi i jest okropnie głośny. Co możecie mi polecić?  Proszę o pomoc doświadczonych akwarystów.

Moje priotytety to:

-bardzo cicha praca

-duża wydajność (bardzo dobre napowietrzanie i filtracja)

-cena

Edytowane przez warold15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquael Turbo 500 jest dość głośnym filtrem. Potrzebuje czegoś jeszcze bardziej cichego. A co do FZN-2 to zawsze myślałem, że kaskady bardzo słabo napowietrzają akwarium ? Czy naprawdę będzie on bardziej wydajny niż mój obecny? I przede wszystkim jak bardzo jest on głośny? Bo potrzebuje naprawdę cichego filtra. Skoro już mowa o kaskadzie to co powiecie na Agua Clear 50? Słyszałem, że są mniej głośne od Aguaeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że podobno FZN 3 dużo głośniej pracuje. Na forach doczytałem się jeszcze, że Agua Clear 50 jest dobry i znacznie mniej głośny od FZN 2. Mam ryby, które wymagają napowietrzania wody. Poza tym nie chce żeby po 3 tygodniach woda zaczeła być po prostu brudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja decyzja, tylko chce mieć pewność, że filtr, który kupię zda egzamin.

Też to zauważyłem. Łukowianie trzymajmy się razem :)

Nie wiesz gdzie można w Łukowie zaopatrzyć się w taki filtr? Bo ja myślałem o tym na sklepie na SIenkiewicza. Według mnie najlepszy w Łukowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim akwarium (52,5l) używałem AqaClear20 (ten najmniejszy) i spisywał się doskonale. Nawet po czyszczeniu był za duży przepływ. Jest tak cichy, że go nie słychać wcale (mam b. cichą okolicę). Trzeba tylko go odizolować przez jakieś gąbki (ja używałem uszczelki do okien) od szkła i pokrywy. Jak pokrywka jest nałożona to też słychać wibracje - można jakimś silikonem pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZN-1 do 50l wystarczy (wg producenta 20-100l), przepływ 500l/h), bo sam miałem kiedyś ten filtr w 54l i zdawał egzamin w 100%. Pewnie, można dać FZN-2, ale FZN-1 też da radę bez problemu.

Jak chcesz to kup sobie FZN-3, ale czy jest sens...? Przecież 50l to nie jest tak duże akwarium, żeby była potrzebna taka filtracja. No chyba, że masz maksymalnie przerybione akwarium, ale to wtedy jeszcze inna bajka...

Moim zdaniem jak kupisz FZN-1 to nie będziesz narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieni na większy, to i tak pewnie będzie szukał kubełkowego... ;)

W każdym bądź razie z Aquaela FZN-1/2 będziesz zadowolony. Ew. zastanowić się możesz nad Hagenem Aqua Clear 30/50.

 

Chyba, że chcesz jakiś wewnętrzny...

Edytowane przez Andrewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Aquael Multikani 800 z dwoma modułami. Sam takiego używam. Akwarium stoi w pokoju gdzie śpię i w nocy nie słychać kompletnie nic ze strony filtra. Natomiast słychać jak rybki buszują w żwirku. Za dnia czasem mam wątpliwosci czy pracuje wiec podchodzę i chwytam za pompę, która lekko wibruje. Wtedy wiem, że chodzi, bo tak to mogę przy nim usiąść a i tak nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak już mowa o FZN-3, nie jest prawdą to że są głośne.

Sam widziałem a co najważniejsze słyszałem jak pracuje kilka FZN-3 i po prostu człowiek musi być zadowolony, niczym nie nie różni w kulturze pracy jak FZN-1/2.

Nie wiem skąd te plotki, może ktoś miał wadliwy produkt albo dla beki napisał tak i zaczęła się fala plotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...