Jump to content

Naprawde dobry, cichy filtr do 50l


 Share

Recommended Posts

Witam potrzebuje jakiegoś dobrego filtra do akwarium około 50l. Zależy mi aby był naprawdę dobry więc myślę, że trzeba by kupić jakis do 150/200l. Zależy mi na tym aby był przede wszystkim bardzo cichy, wydajny i dobrze napowietrzał. Posiadam w tej chwili chinola z gąbką 950l/h ale nie jestem z niego zadowolony, brudzi i jest okropnie głośny. Co możecie mi polecić?  Proszę o pomoc doświadczonych akwarystów.

Moje priotytety to:

-bardzo cicha praca

-duża wydajność (bardzo dobre napowietrzanie i filtracja)

-cena

Edited by warold15
Link to comment
Share on other sites

Aquael Turbo 500 jest dość głośnym filtrem. Potrzebuje czegoś jeszcze bardziej cichego. A co do FZN-2 to zawsze myślałem, że kaskady bardzo słabo napowietrzają akwarium ? Czy naprawdę będzie on bardziej wydajny niż mój obecny? I przede wszystkim jak bardzo jest on głośny? Bo potrzebuje naprawdę cichego filtra. Skoro już mowa o kaskadzie to co powiecie na Agua Clear 50? Słyszałem, że są mniej głośne od Aguaeli.

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że podobno FZN 3 dużo głośniej pracuje. Na forach doczytałem się jeszcze, że Agua Clear 50 jest dobry i znacznie mniej głośny od FZN 2. Mam ryby, które wymagają napowietrzania wody. Poza tym nie chce żeby po 3 tygodniach woda zaczeła być po prostu brudna.

Link to comment
Share on other sites

Moja decyzja, tylko chce mieć pewność, że filtr, który kupię zda egzamin.

Też to zauważyłem. Łukowianie trzymajmy się razem :)

Nie wiesz gdzie można w Łukowie zaopatrzyć się w taki filtr? Bo ja myślałem o tym na sklepie na SIenkiewicza. Według mnie najlepszy w Łukowie.

Link to comment
Share on other sites

Ja w takim akwarium (52,5l) używałem AqaClear20 (ten najmniejszy) i spisywał się doskonale. Nawet po czyszczeniu był za duży przepływ. Jest tak cichy, że go nie słychać wcale (mam b. cichą okolicę). Trzeba tylko go odizolować przez jakieś gąbki (ja używałem uszczelki do okien) od szkła i pokrywy. Jak pokrywka jest nałożona to też słychać wibracje - można jakimś silikonem pociągnąć.

Link to comment
Share on other sites

FZN-1 do 50l wystarczy (wg producenta 20-100l), przepływ 500l/h), bo sam miałem kiedyś ten filtr w 54l i zdawał egzamin w 100%. Pewnie, można dać FZN-2, ale FZN-1 też da radę bez problemu.

Jak chcesz to kup sobie FZN-3, ale czy jest sens...? Przecież 50l to nie jest tak duże akwarium, żeby była potrzebna taka filtracja. No chyba, że masz maksymalnie przerybione akwarium, ale to wtedy jeszcze inna bajka...

Moim zdaniem jak kupisz FZN-1 to nie będziesz narzekał.

Link to comment
Share on other sites

Jak zmieni na większy, to i tak pewnie będzie szukał kubełkowego... ;)

W każdym bądź razie z Aquaela FZN-1/2 będziesz zadowolony. Ew. zastanowić się możesz nad Hagenem Aqua Clear 30/50.

 

Chyba, że chcesz jakiś wewnętrzny...

Edited by Andrewp
Link to comment
Share on other sites

Ja polecę Aquael Multikani 800 z dwoma modułami. Sam takiego używam. Akwarium stoi w pokoju gdzie śpię i w nocy nie słychać kompletnie nic ze strony filtra. Natomiast słychać jak rybki buszują w żwirku. Za dnia czasem mam wątpliwosci czy pracuje wiec podchodzę i chwytam za pompę, która lekko wibruje. Wtedy wiem, że chodzi, bo tak to mogę przy nim usiąść a i tak nie słychać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jak już mowa o FZN-3, nie jest prawdą to że są głośne.

Sam widziałem a co najważniejsze słyszałem jak pracuje kilka FZN-3 i po prostu człowiek musi być zadowolony, niczym nie nie różni w kulturze pracy jak FZN-1/2.

Nie wiem skąd te plotki, może ktoś miał wadliwy produkt albo dla beki napisał tak i zaczęła się fala plotek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...